Noorte takistussõitjate tiimi ratsanikud tegid välismaal mitmeid edukaid starte

Belgias Lieris startis CSI2* võistlusel edukalt noorte takistussõitjate tiimi liige My Relander ja Soomest tõid võidud koju Kippen Närep ning Karol-Kenneth Lootus.

Lieris saavutasid võistluse avapäeval 140 cm 10. auhinnalise koha My Relander ja Expert, järgmisel päeval oli paar samal kõrgusel 11. auhinnalisel kohal. Laupäeval toimunud 145 cm sõidus, kus koguti ka Longines Rankingu punkte, tulid My ja Expert kõrgele 3. kohale 61 sportlase seast. Oma teise hobuse Felle Damega osales sportlane edukalt 120/125 cm parkuurides.

My Relander ja Expert. Foto: erakogu

My sõnas Hobumaailmale, et on nädalavahetuse tulemustega väga rahul. „Ma olen väga õnnelik, aga ka väga üllatunud, et meil nii hästi läks. See parkuur oli kindlasti üks keerulisemaid parkuure, mida ma oma elu jooksul sõitnud olen, väga tehniline ja maksimumini seatud kõrgus. Rajal oli üks seotud vahe teise järel. Näiteks kaare peal seotud vahe viis süsteemini, millest edasi järgmise takistuseni oli jälle kaare peal seotud vahe, lisaks tuli okseriga alustatud kolmeselt süsteemilt nelja sammuga jõuda järgmise laia okserini. Mitmes kohas pidi saatma hobust edasi ja kohe peale hüpet koondama, et ära mahtuda järgmisesse vahesse. Hingamisruumi selles parkuuris polnud, aga pärast selle lõpetamist oli küll väga hea tunne.  Mind teeb kõige õnnelikumaks see, et me oleme Experdiga koos sellele tasemele arenenud. Loomulikult võlgnen ma suure tänu ka oma meeskonnale ja treenerile, kes on mind sellel teekonnal väga palju aidanud. Selle nädala tulemused on väga hea motivatsioon eelseisvaks hooajaks, millele oleme seadnud kõrged eesmärgid.“

Lieris võistlesid 130-140 cm kõrgustel ka Margareth Eikner ja Luigi Van De Kornelishoeve, kes tegid ilusaid sõite mõlemal päeval.

Hollandis Lichtenvoordes oli rahvuslikul võistlusel võistlustules Kaia Loviisa Kink, kes saavutas 135 cm Adorable Chabalitoga 4.koha ja tuli E.T de Sud’ga 120 cm võitjaks.

Samal ajal osalesid Soomes Hevosopisto Horse Show II võistlusel mitmed teised tiimi liikmed. Kippen Närep võitis ponil Rosehill Fascination 110 cm avatud klassi parkuuri, Karol-Kenneth Lootus ja Coolman võtsid võidu 120 cm, sama paar oli 10. kohal ka 130 cm Tabel C sõidus.

Nendele võitudele lisandusid selle võistlusel veel mitmed auhinnalisi kohti teistelegi eestlastele. Võidud said kirja ka Liis Kabral ja Peltsebul (110 cm 5-7 a hobused) ja Jessica Raide hobusel Highscore ”B” (120 cm).