Novembris toimub pararatsutajate rahvuslik klassifitseerimiskoolitus

17.-18.11.2017 toimub Lääne-Virumaal Rutjal Arma Ratsatalus erivajadusega ratsutajate rahvuslik klassifitseerimine ja koolitus, mis korraldatakse Eesti Ratsaspordi Liidu ja Eesti Invaspordi Liidu koostöös.

Koolitusele on oodatud erivajadustega ratsutajatega tegelevad treenerid, koolisõidukohtunikud, füsioterapeudid ja kõik huvilised. Oodatud on väga füsioterapeudid, kellel oleks soov end täiendada antud alal, et Eestis oleks oma klassifitseerija.

Koolitust ja klassifitseerimist viib läbi Tšehhist pärit FEI pararatsutamise (koolisõidu) klassifitseerija Jana Kulichova. Lektor räägib inglise keeles, olemas tõlk.

Koolitus toimub kahel päeval, kusjuures hommikul on teoreetiline pool ning peale lõunat praktiline pool (pararatsanike klassifitseerimine, vt infot allpool).

Koolituse maht on kuni 16 tundi kahe päeva peale (8 tundi päeva kohta). Koolituse tunnid kantakse ERL- koolituste andmebaasi, kellel vaja koolitustunnistust, andke sellest varem teada.

Registreerimine kuni 13.11.2017, aadressil katilipp@gmail.com

Koolituse hind: 30€ päev, kaks päeva 60€ sisaldab koolitust, kohvipause ja lõunat. Tasumine kohapeal sularahas, kellel soovi saada arvet, siis palume sellest varem teavitada.

Kontaktisik: Katrin Lipp, tel: 53421081, katilipp@gmail.com Täpsem ajakava ja koolituse teemad selguvad hiljemalt 14.11.2017 ERL- koolituskalendrisse.

 

Pararatsutajate rahvuslik klassifitseerimine

Koolituse raames toimub ka erivajadusega ratsutajate rahvuslik klassifitseerimine. Eesmärgiks on välja selgitada ja rühmitada õigesse klassi Eesti pararatsutajad.

Sõltuvalt ratsutajate arvust jagame ratsutajad kahele päevale. (Et hoida kokku aega ja ressursse peaks ratsutaja kohal olema vaid oma klassifitseerimise päeval. Muidugi võib osaleda mõlemal päeval).
Palume ratsutajatel teada anda päeva eelistusest, samas palume arvestada olukorraga, et soovitud päevale ei pruugi mahtuda. (Klassifitseerimine toimub peale lõunat mõlemal päeval. Hommikupoolikutel toimuvad seminar-loengud huvilistele.)

Klassifitseerimise viib läbi Tšehhist Fei parakoolisõidu klassifitseerija Jana Kulichova, koos Eesti füsioterapeutidega.

Klassifitseerimisel osalemiseks peab igal pararatsutajal olema olemas arstitõend, kus on võimalikult selgelt ja täpselt välja toodud tema puue, võimalusel inglise keeles. Arstitõendid võib saata eelnevaka ülevaatamiseks katilipp@gmail.com, et Eesti füsioterapeut saab kinnitada antud tõendi sobivust klassifitseerimiseks.

Registreerimine kuni 13.11.2017, aadressil katilipp@gmail.com

Pärast 13.11.2017 saadetakse pararatsutajale ajakava 17.-18.11.2017 ja tema klassifitseerimise kellaaeg. Klassifitseerimine koosneb ratsutamisoskuse näitamisest ja läbivaatusest.

Osalemistasu: 50€, sisaldab lõunasööki, kohvipausi, hobuse kasutust ja klassifitseerimist. Pararatsutaja saatjal on võimalik osaleda lõunal ja kohvipausidel (10€).

Comments are closed.