Oliver Karma ja Vanco Põhjamaade Meistrivõistlustel seitsmendad

Hobumaailm, ERL

Käesoleval nädalalõpul võistlesid meie takistussõitjad Oliver Karma, Linda Randpere ja Saskia Maripuu Ypäjäl, kus peeti traditsiooniline Finnderby ning ka tänavused Põhjamaade Meistrivõistlused. Edukaimalt esines Karma, kes pälvis hobusega Vanco Z seenioride arvestuses seitsmenda koha.
 
Seenioride Põhjamaade meister selgitati reedel kahevoorulise 140 cm kõrguse parkuuri tulemuste põhjal. Esimene voor õnnestus Karmal ja Vancol läbida vigadeta, teises paraku tuli eksimusi süsteemil, mis andis kokku 9 kp. Kokkuvõttes tagas see meie paarile seitsmenda auhinnalise koha 20st. Põhjamaade meistriks krooniti soomlanna Marina Ehrnrooth hobusel EVLI Luikka.

Oliver Karma ja Vanco Z. Foto: Gerlin Kess

Oliver Karma ja Vanco Z. Foto: Gerlin Kess

Vanco ja Karma osalesid päev varem samuti 140 cm kõrguses parkuuris, mis peeti puhtusele ja kiirusele, ning saavutasid seal 4 kp juures 11. auhinnalise koha. Samas sõidus koguti Hangstone’iga samuti 4 kp, mis aga tunduvalt aeglasema aja juures neile kõrget kohta ei andnud. Kokku osales parkuuris 41 paari. Pühapäeval oldi Vancoga 140 cm kahefaasilses parkuuris 5. auhinnalisel kohal kahe veaga II faasis.

Meie noorim takistussõitja Ypäjäl, Saskia Maripuu, kes on kõigest 14aastane, osales Põhjamaade Meistrivõistlustel oma iiri poniga Deal Or No Deal suurte ponide arvestuses ning esines treener Jessica Raide sõnul radade kõrgust ja raskust arvestades kenasti. Avapäeval tuli 125 cm kõrguses parkuuris esimeses voorus maha kolm, teises kaks latti. Järgneval päeval koguti esimeses voorus 8 kp, teises aga olid tõkked juba 130 cm ning sportlane pidas parimaks katkestada. Paar on koostööd teinud vaevu kolm kuud ning kokkuvõttes jäädi sooritusega rahule.

Linda Randpere võistles Soomes  Gardento Provaga noorte ratsanike arvestuses, kus takistuste kõrguseks oli 140-145 cm. Noortele üles pandud rajad olid kahel päeval oluliselt raskemad kui avatud klasside sõidud, kuna tegemist oli EM kontrollvõistlusega. Kokku pidid noorteklassi sportlased hüppama neil kõrgustel neli vooru. Esimeses osavõistluses sõideti Gardento Provaga voorud vastavalt 16 ja 8 kp-ga, teise osavõistluse otsustas Linda katkestada.

Ypäjä tulemused

Comments are closed.