Olustvere rakendivõistlusel läks enamus võite Norrasse

Hobumaailm.ee, ERL

Möödunud nädalavahetusel peeti Olustveres neljandat korda rahvusvahelist rakendispordivõistlust, kus seekord tegi eestlaste parima tulemuse Riina Rõa, kes võitis CAI3* ponirakendite võistluse, Ülar Raudsepp oli hoburakendites kolmas.

Olustveres olid tänavu kavas võistlusklassid hobuste ja ponide üherakenditele, seda nii 2* kui 3* tasemel, lisaks rahvuslikud võistlusklassid rakendispordi karikasarja raames. Kui reedel alustasid rakendisportlased koolisõiduga tugevas vihmasajus, siis järgnevad, eriti maratonipäev, olid sportlastele oluliselt armulikumad.

Leena Vähä-Erkkilä (esiplaanil) ja Priit Reinaus, foto Sigrit Lohk

Hoburakendite võistlusklassides võtsid koheselt liidriohjad norralannad, kui 2* parima tulemuse sõitis välja Mona Kristin Heinrichs hobusega Redrum ja 3* Wenche Johannesen hobusega Ehgkildegaards Saturn. 3* poniklassis oli eelduslikult parim soomlanna Leena Vähä-Erkkilä hobusega S.W. Summer’s Dream Prince, kes lõpetas tulemusega 51.85, kui Riina Rõa ja Pin Rock’s Poppiuse teise koha tulemus oli 62.30. Viimane tähendab, et Riina täitis ka MM-i normatiivi.

Hoburakendites jätkus norralannade edu ka järgnevatel päevaled, kui Johannesen võitis ka maratoni ja koonused, Heinrichs oli maratonis teine ja koonustes parim. Sellega kindlustasid Norra kutsarid endale võidud mõlemas kategoorias. Kui 3* võistluses lõpetas teise tulemusega leedulane Almutis Raila hobusega Wolf’s Emilia K, siis kolmas ja neljas koht tulid Eestisse, vastavalt Ülar Raudsepp`a ja Friidomi ning Signe Haggi ja Varunessa esituses. 2* võistluse lõpetas kolmandana Laura Rea hobusega Sangar.

Poniklassis jätkus samas pinevust lõpuni. Enne koonuseid tundus soomlanna edu Rõa ees kindel – 17 karistuspunkti – kuid sport on sport ning soomlanna tegi tõsise eksimuse koonustes, kui jättis esmalt läbimata 11nda värava ja seda taibates ajas taandades maha järgneva, naases 11-le, kuid kogus sellega kokkuvõttes 20 karistuspunkti rohkem, kui Rõa ning positsioonid olidki vahetunud. Võitjaks krooniti poniklassis Riina Rõa, teine Leena Vähä-Erkkilä, kolmas Almutis Raila. Ponide 2* võistluses osales ainult lätlanna Renate Spirge hobusega Brencis.

Mõlemas rahvuslikus pikas formaadis osales kolm võistluspaari. Keskmisel tasemel võitis koolisõidus ja koonustes parim olnud Hanna Treikelder hobusega Armani, teise oli Priit Reinaus juunior hobusega Radar ja kolmas Reet Evardson Nynke ST. Tasemel Madalam läks võit Lätimaale, kui parim oli Megija Sargsjane hobusega Serangeti, teisena lõpetas Kauro Vahtras paariga Hektor ja Vinkenhofs Hope, kolmas oli jällegi Läti sportlane Agnese Berzina hobusega Debra.

Hanna Treikelder maratonil, foto Sigrit Lohk

Rakendinädalavahetuse lõpetas Olustveres kombineeritud maraton, kus karikasarja arvestuses oli paremusjärjestuseks Carmen Melts hobusega Marleen, Maret Kasemets hobusega Akeena, Katrin Melts hobusega Yda, avatud arvestuses Priit Reinaus juunior hobusega Armani, Hanna Treikelder hobusega Radar ning üle mitmete aastate jällegi võistlustules olnud Jaanus Kallaste hobusega Voore Tintin.

Kõik Olustvere rakendivõistluse tulemused leiate siit.