Pallase tallis selgusid järjekordsed Talendijahi sarja võitjad

Nädalavahetusel kappasid suured ja väikesed koolisõitjad Pallase talli liivaväljakul. Võisteldi mitmes arvestuses, muuhulgas selgusid ja Talendijaht 2018 V etapi võitjad.

Noortel koolisõitjatel on tihe suvi, sest Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu mänedžeri Eva-Maria Vint-Warmingtoni eestvedamisel toimuva sarja etapid toimuvad pea iga nädala või kahe tagant. Seekord koguneti Pallase talli, kus lisaks Talendijahile peeti ka Harrastjate Karika IV etapp, ESHKS Noorhobused 2018 III etapp ja anti välja Pallase Karikas.

Talendijahi arvestuses osales lasteklassis 12 võistluspaari. Parima tulemuse tegid siin Lisette Kivro (Pärnumaa RSK) ja MC Gregor J, skoorides 71,705%. Teiseks sõitsid end Tauri Tõnismäe (Niitvälja RSK) ja Voor Rufus (70,341%) ning kolmandaks Maria Mägi (Tondi RSK) ja Jerry Red Von Seeder (68,864%).

Ponide arvestuses oli paare kokku 5 ja sõideti LK1 skeemi. Võitjaks tuli Maria Mägi ponil Raigo tulemusega 68,365%. Teise koha auhinna viis kaasa Annaliis Prodel (Niitvälja RSK) Herr Ilvesel (64,808%) ja kolmanda koha saavutas Emmamarie Marleen Talivee (Lahemaa HK) hobusel Rips (62,404%).

Sarjas on jäänud pidada veel 3 etappi. Eva-Maria sõnul on tore näha sarjas osalevate laste arengut. “Mul on hea meel näha, et sari on välja toonud suure hulga uusi võistluspaare ning sõitude kvaliteet on hooaja algusega võrreldes astunud suure sammu edasi. Parimad laste klassi tulemused on juba ületanud 70% piiri.”

Sarja punktiarvestuses on põnevust küllaga, sest arvesse lähevad 4 paremat tulemust 8 etapist. Kui siiani on eesotsas need, kes on võistelnud kõige aktiivsemalt, siis järgmised 3 etappi panevad paremusjärjestuse paika ka sõitude kvaliteedi osas.

Võistluse noorim osaleja oli ST-skeemis peagi 6-aastaseks saav Carmen Sõlg väikesel ponil Koidu. Foto: Dina Ellermann

Kokku oli Pallase võistluse kavas 16 võistlusklassi. Esimest korda sel hooajal sõideti välistingimustes ka GP-skeemi, kus tulid võitjaks Dina Ellermann (Tondi RSK) ja Landy’s Akvarel (67,120%), PSG-s võitis samuti Dina, aga Donna Annaga, skoorides 70,882%. ESHKS arvestuses sai esikoha Jerry Red Von Seeder Dinaga sadulas, nende tulemuseks jäi 74,400. Harrastajate sarja arvestuses olid võidukad Linda Kask (Lahemaa HK) ja Rekkor (skeem ABC1, 71,310%), Tiia Gorbatšuk (Vändra RSK) ja Midnight Magic (skeem A1, 72,763%) ja Agnes Raudam (Saaremaa RSK) ja Rockefeller (skeem LK4, 67,115%).

Kõik tulemused leiad siit

 

Comments are closed.