Paul Argus ja Renessin lõpetasid Helsingi Horse Fair Grand Prix teisel kohal

Hobumaailm.ee

Pühapäeval jõudis Helsingis Grand Prix sõiduga lõpule kolm päev kestnud rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, mille põhisõidu võitis soomlane Susanna Granroth hobusega Baccara, teisena lõpetasid Paul Argus ja Renessin.

Helsingi 140 cm kõrguste takistustega CSI1* Grand Prix ümberhüpetele pääses 20st alustanust üheksa, kelle hulgas koguni seitse Eesti paari. Omaette klassi näitas Argus Renessiniga, kui tegi kaheselt süsteemilt järsu ja riskantse tagasipöörde, mis õnnestus ning läks lõpu eel kahe ja poole sekundiga juhtima. Ainukeseks soomlaste lootuseks oli ümberhüpetel Susanna Granroth kiire Baccaraga. Soomlannal ei olnud kodupubliku ees midagi tagasi hoida ja nii valis ta ülikiire tempo, tehes sama “triki”, mis Argus ning asus ise rõkkavate tribüünide toetusel omakorda kahe ja poole sekundilise paremusega juhtima.

“Võit oli igati välja teenitud, sest kiirus, millega Granrooth ja Baccara ümberhüppeid läbisid, oli juba tippklassist. Renessin on suutnud väga lühikese ajaga tõestada, et seal on peidus kiire hobune ka suuremateks sõitudeks ja Caesar näitab väga stabiilset minekut ja usun, et tal on ees suur tulevik,” kommenteeris Argus peale sõitu.

Kokkuvõttes võit Granrothile, teine koht Argusele ja kolmas iirlasele John Hickey `le. Kohad neli kuni üheksa kuulusid eestlastele vastavalt Kullo Kender ja Artas, Argus ja Caesar, Tiit Kivisild ja Donna Paola, Oliver Karma ja Hangstone, Kender ja Striga ning Stanislav Teder ja Handels Kosmos.

Pühapäevase väikese ringi 130 cm sõidu võitis soomlanna Nita Raiskio hobusega Casius D, Kender ja Cooper lõpetasid teisena.

Laupäeval olid eestlaste parimad suuremas sõidus teisena lõpetanud Stanislav Teder hobusel Handels Kosmos ja väiksemas sõidu kolmas Maarja Martinson hobusel Donna. Suur sõit peeti kõrgusel 140 cm kahefaasilisena. Eestlasi jõudis auhinnatseremooniale veelgi, kui neljanda koha võtsid Kullo Kender ja Artas ning viienda Paul Argus ja Caesar.

Väiksemas sõidus, kus takistuste kõrguseks oli 130 cm, said otsustavaks kogemused, kui võidu võttis 57aastane Jukka Rantanen hobusega Carlos Santana 15. Kolmandale auhinnalisele kohale sõitsid end Maarja Martinson ja Donna, viiendale Kullo Kender ja Cooper.

Võistluse avapäeval võitis suure sõidu iirlane John Hickey hobusega Boogie Woogie, eestlaste parim oli Paul Argus, kellele neljas koht hobusega Renessin. Auhinnatseremooniale jõudis meie sportlastest ka hobusega Con Quick kuuenda koha saavutanud Helene Marie Rägo.

Madalamas sõidus, kus kahefaasilise parkuuri takistuste kõrguseks oli 125 cm, võtsid eestlased oluliselt kirkamad kohad. Kaksikvõidu tõid meile võitjana Paul Argus ja Danette V ja teisena lõpetanud Kullo Kender ja Striga. Neljas oli selles sõidus Tiit Kivisild hobusega Don Kide.

Kõik Helsingi tulemused

Comments are closed.