Paul-Richard Argus saavutas Kunkiai maailmakarika etapil kolmanda ja Margareth Eikner Gorla Minore U25 Grand Prix 145 cm sõidus viienda koha

Sel nädalavahetusel Leedus toimunud Horsemarket Equestrian Spring Tour 2021 (HEST2021) oli Eesti ratsasportlastele edukas. Võistluste raames toimus ka Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etapp. Esikohti nopiti neljalt võistuspäevalt kokku kuus. Auhinnalisi kohti tuli sel korral Eestile kokku 83. Lisaks saavutas Margareth Eikner Gorla Minore U25 Grand Prix 145 cm sõidus viienda koha.
Neljal nädalavahetusel Leedus toimuv võistlus Horsemarket Equestrian Spring Tour sai juba eelmisel nädalavahetusel hoo sisse. Sel nädalal võistles Eestist kokku 27 sportlast 59 hobusel.
Esimes päeva kõige parema tulemuse sõitis välja Urmas Raag 9-aastasel Ventisettel, võites päeva põhisõidu 140 cm kõrgusel. Samas sõidus tulid kolmandaks Paul Argus hobusel Renessin ja neljandaks Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman. Päeva teine võit tuli Eestile viimasest parkuurist, mis peeti kõrgusel 110 cm. Seal oli kiireim Elisabeth Ervald hobusel Ulme XII. Selle sõidu lõpetas eestlastest neljandal kohal Liis Tishler ja Ilady ning kuuendal auhinnalisel kohal Mari Talinurm ja Calvin. Lisaks saame välja tuua Karol-Kenneth Lootuse tulemust, kes tegi hobusel Let’s Dream puhta sõidu kõrgusel 135 cm ja saavutas teise koha. Sama sõidu lõpetas kuuendal auhinnalisel kohal Paul Argus ja Jay-Z Bee. Paul Argus lõpetas puhtalt ka 120 cm parkuuri ja tuli leedukate kolmikvõidu järel neljandale auhinnalisele kohale hobusel Essential de Muze K.S.H.
Teisel võistluspäeval tuli parim tulemus Paul-Richard Arguselt, kes hobusel Renessin tuli teiseks 145 cm Longines ranking klassis. 130 cm parkuuris jõudsid esikolmikusse Kullo Kender Artasel ja Stanislav Teder Funky Bluel, 120 cm sõidus tuli taas teine koht Paul-Richard Argusele hobusel Essential de Muze K.S.H ning kolmas koht Kullo Kender hobusel Stellaria. Päeva viimases sõidus 110 cm kõrgusel jõudsid eestlastest esikolmikusse Elise Lott ja Gameelia ning Mari Talinurm ja Calvin.
Laupäev algas kohe Eesti võiduga, 115 cm Bronze tuuri finaali võidu tõi koju Elisabeth Ervald hobusel Ulme XII. Samas sõidus saavutas kolmanda koha Mari Talinurm Calvinil. Päev jätkus eestlastele võidukalt ka Silver tuuri 125 cm finaalis, Kullo Kender hobusel Cassie NT võitis sõidu ja tuli kolmandaks hobusel Stellaria. Parkuuris kõrgusel 130 cm tuli teiseks Piret Ervald hobusel Calanda de Laubry Z. Teine koht tuli veel lisaks sõidus kõrgusel 140 cm – selle saavutas Urmas Raag Carlosel. Päeva lõpetas ülipõnev kuue takistusega sõit, mis oli taas eestlastele võidukas. Piret Ervald hobusel Calanda de Laubry Z jäi jagama esimest kohta koos Ukraina sportlase Oleksandr Prodan`ga.
Viimase päeva võiduskoori avas Gunnar Klettenberg hobusel Hunter, võites Golden tuuri finaali 135 cm kõrgusel. Platinum tuuri finaalis, kõrgusel 140 cm tuli poolakate kaksikvõidu järel kolmandaks Paul-Richard Argus Freedomil ja neljandaks Urmas Raag hobusel Van Damme.
Teine võistlusnädal lõppes FEI Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etapiga, kus takistuste kõrguseks 140-160 cm. Sõidu võitis leedukas Andrius Petrovas Linkolnsil, eestlastest tegi parima tulemuse Paul-Richard Argus hobusel Renessin, lõpetades sõidu väga kõrgel kolmandal kohal. Auhinnalistele kohtadele selles sõidus tulid eestlastest veel Kullo Kender ja Artas (6.), Urmas Raag ja Ventisette (7.), Urmas Raag ja Carlos (8.), Paul-Richard ja Argus Jay-Z Bee (10.) ja Stanislav Teder Shelbyl (12.).

Sellel nädalavahetusel võistlesid eestlased lisaks veel rahvusvahelistel võistlustel Itaalias Gorla Minores ja Taanis Kalundborgis Taanis. Gorla Minores toimuval rahvusvahelisel takistussõidu võistlusel osaleb noor ratsutaja Margareth Eikner viiel hobusel. Margarethi parim tulemus tuli pühapäeval toimunud U25 Grand Prix 145 cm sõidus, kus ta hobusel Nikita du Roton saavutas väga tugevas konkurentsis suurepärase viienda koha. Lisaks tulid talle veel auhinnalised kohad reedel toimunud 115 cm sõidus hobusel Penny Lane van T&L (8.), laupäeval toimunud U25 140 cm sõidus hobusel Nikita du Roton (9.)

Kalundborgi kolmevõistluse võistlusel esindab Eestit Sandra Anet Kalju Hello Kittyl, kes saavutasid 14. koha.