Perila CDI vabakava võit läks Rootsi, kuid Vanagaite võitis maailmakarika etapi

Natalie Oldfors hobusel Mickey M

Täna toimus Harjumaal Perila tallides kõrgetasemeline koolisõidu maailmakarika etapi muusikaline vabakava, mis pakkus närvikõdi viimaste hetkedeni. Maailmakaria etapi võitis ülinapilt rootslanna Natalie Oldfors hobusel Mickey M (75.530%). Võit tuli sportlasele meeldiva üllatusena ning ta oli oma hobusega väga rahul. Samuti kiitis ta võistlustingimusi ja Perila kompleksi. Teisele kohale jäi põnevas heitluses leedulanna Justina Vanagaite Nababil (75.465%). Kolmandale kohale sõitsid end soomlanna  Stella Hagelstam hobusel Mount St John Kom Fairy Tale (74.285%). Eesti lippu hoidis kõrgel Dina Ellermann, kes auhinnalise neljanda ja viienda kohaga noppis Kesk-Euroopa liiga teise koha punktid. Neljanda ja viienda koha saavutas Ellermann vastavalt hobustega Finalist (72.115%) ja Donna Anna (71.235%).

Dina jäi Finalistiga äärmiselt rahule, seda enam et koostöö hobusega on kestnud vaid loetud kuud. “Täna leidsin õiged nupud üles ja hobune on hakanud rohkem usaldama,“ rõõmustas Dina. Kommenteerides vabakava Donna Annaga ütles Ellermann, et täna lipsas kahjuks sisse kallis viga galopipiruetil, mis tingis loodetust madalama protsendi. Ellermann valmistub kahe nädala pärast Taanis toimuvateks maailmameistrivõistlusteks ning tema sõnul oli Perila võistlus hea võimalus, et oma võistlusvormi testida.

Dina Ellermann ja Finalist

Debüüdi muusikalises vabakavas tegi Jevgenia Kask Savchenko ülikogenud Landy’s Akvarelil. Oma sõiduga Jevgenia väga rahule ei jäänud, leides, et alati saaks paremini. Järgmisel nädalal toimuvatel Eesti meistrivõistlustel loodab Jevgenia teha veatud sõidu ning hoiab medalilootust, mööndes, et konkurendid on tugevad ja eeskätt läheb ta võistlema iseendaga.

Täna peetud muusikaline vabakava andis sportlastele ka väärtuslikke maailmakarika edetabelipunkte.

Rahvusvahelisel võistlusel saavutasid eestlased teisigi auhinnalisi kohti. Lisette KIvro võitis täna nii  ponide kui juunioride võistlusklassi. Noorte vanuseklassi võistlustel pidi Rose Marie Skjoldby tunnistama läti sportlase paremust ning saavutas teise koha. Laste klassis saavutas teise koha Marta Jušin.

Perila koolisõiduvõistlused jätkuvad järgmisel nädalal, kui toimuvad Eesti meistrivõistlused.