Pille-Riin Roosileht ja Donald pääsesid kindlalt noorhobuste MM-i finaali

Tekst: Hobumaailm

Täna peeti Ungaris Mezöhegyes`s toimuvatel rakendispordi noorhobuste Maailma Meistrivõistlustel seitsmeaastaste hobuste kvalifikatsioonivõistlus, kus Pille-Riin Roosileht ja Donald pääsesid väga hea tulemusega finaali.

Mezöhegyes`s peetavatel Maailma Meistrivõistlustel osaleb seitsmeaastaste võistlusklassis 20 hobust, kes täna pidasid kvalifikatsioonivõistlust, mille alusel pääseb homme algavasse finaali 10 paremat. Kvalifikatsioonivõistlus koosnes spetsiaalselt noorhobustele mõeldud koolisõidutestist, millele järgnes koheselt täpsussõit kaheksa takistusega. Seitsmendana startinud Donald ja Pille-Riin panid kohtunike kogu ahhetama (vastav info soomlannast sekretärilt), kui näitasid pikendatud ja keskmist traavi, mis hinnati 9.0 punkti vääriliseks. Koolisõidu koondtulemusega 7.56 oleks meie kutsar oma hobusega läinud sel hetkel kindlaks liidriks, kuid kahjuks tuli täpsussõidus maha kaks palli, mistõttu lahutati tulemusest 0.6 punkti (0.3 üks maha aetud pall). Lõpptulemusega 6.96 kvalifitseerusid Pille-Riin ja Donald viienda tulemusega homme algavasse finaali. Puhas koolisõidu tulemus oli Pille-Riinil paremuselt kolmas. Parima tulemusega, 8.63, lõpetas täna Madalmaade ekipaaž Arie Dibbits ja Dynamo.

idfie56052ed0768b220150925_111130

Pille-Riin Roosileht ja Donald Mezöhegyes`s. Foto: Hillar Talts

Pille-Riin jäi ise sooritusega rahule, loomulikult jäid kripeldama kaks maha tulnud palli. Samal seisukohal oli ka Donaldi omanik ja Pille-Riini Ungari tööandja Vilmos Jambor. Tiimi koosolekul arutati võimalikke parandusi koolisõidus ning homsele testile minnakse hea tundega.

Tänane tulemus oli tähtis vaid finaali pääsemiseks, homme algab kõik nullist. Laupäeval sõidetakse koolisõidu test FEI YH4, pühapäeval on kavas kombineeritud maraton, kus paremusjärjestus selgub kohtunike poolt antud hinnete alusel. Finaali koondtulemuse arvestamisel liidetakse laupäevane ja pühapäevane hinne.

Mezöhegyes`s peetava noorhobuste MM-i tulemused

Comments are closed.