Pille-Riin Roosileht ja Donald stardivad homme rakendispordi noorhobuste MM-l

Tekst: Hobumaailm

Kui möödunud nädalavahetusel saime kaasa elada Eesti noortele takistussõiduhobustele Lanakenis peetud MM-l, siis järgnevatel päevadel peetakse Ida-Ungaris Mezöhegyesis rakendispordi noorhobuste Maailmameistrivõistlused, kus osaleb meie kutsar Pille-Riin Roosileht seitsmeaastase Donaldiga.

Alates tänavusest aastast on rakendispordis kavas eriformaat noortele hobustele. Eraldi käsitletakse viie-, kuue- ja seitsmeaastaseid hobuseid. Hooaja vältel peeti noorhobuste võistlusi, kus esmalt läbisid noored hobused spetsiaalselt neile mõeldud koolisõidutesti, millele järgnes koheselt samale väljakule üles seatud täpsussõit. Kuue- ja seitsmeaastastel hobustel hinnatakse sammu, koond- ja töötraavi, galoppi ning treenituse astet. Sammu ja treenituse taseme koefitsendiks on kaks, hindeid antakse kümne palli süsteemis, kusjuures hindeid annab sarnaselt koolisõidu noorhobuste formaadiga kogu kohtunike kogu ühise hindena. Saadud hindest lahutatakse vead täpsussõidus, kus üks maha aetud pall annab 0.5 karistuspunkti, iga normiaega ületav sekund 0.1 karistuspunkti.

Pille Riin Roosileht ja Donald_erakogu

Pille Riin Roosileht ja Donald. Foto: erakogu

Maailma Meistrivõistlustel läbivad noorhobused esmalt kvalifikatsioonitesti, mille tulemuste alusel pääsevad finaali 50% parematest, minimaalse tulemusega 6.0. Seitsmeaastased hobused stardivad Mezöhegyesis esialgse plaani kohaselt reedel. Laupäeval ja pühapäeval on kavas finaalid. Seitsmeaastased läbivad laupäeval veelkord kombineeritud kooli- ja täpsussõidu testi, millele järgneb pühapäeval kombineeritud maraton, mis peetakse samuti hinnetele.

Seitsmeaastaste hobuste konkurentsis astub Mezöhegyesis üles 20 hobust, lisaks Eesti kutsarile on kutsareid Austriast, Saksamaalt, Ungarist, Poolast, Luksemburgist, Madalmaadest, Šveitsist ja Tšiilist. Pille-Riin Roosileht ja Donald on näidanud väga häid tulemusi koolisõidus, mis noorhobuste MM-il olulisimal kohal. Loodame parimat algavalt tiitlivõistluselt.

Rohkem infot rakendi noorhobuste MM-i kohta

Comments are closed.