Pille-Riin Roosileht lõpetas ponirakendite MM-i kümnenda kohaga

Hillar Talts, Hobumaailm.ee

Möödunud nädalal kajatasime meie rakendisportlase Pille-Riin Roosilehe häid sootitusi Ungaris toimunud ponirakendite MM-il, kus Roosileht oli teatavasti pärast koolisõitu neljandal ja maratoni viiendal kohal. Meie sportlase lõplikuks tulemuseks jäi 10. koht.

Pille-Riin Roosileht MM-i koonusrajal, foto Andres Raido Roosileht

Kaks päeva ülihäid sooritusi näidanud Roosileht läks ponipaaride täpsusõitu viiendalt kohalt, olles ootused küllaltki kõrgele tostnud. Kahjuks ei ole päevad vennad ning koonused lõpetas Eesti esindaja 20.25 karistuspunktiga, mis langetas tema lõpptulemuse kümnendaks. Pille-Riin oli ise pärast sõitu nõutu, sest kõik toimis nagu tavaliselt: „Hobused toimisid hästi, ise ei olnud närvis, kuid pallid tulid maha, mainis sportlane”.

Ponipaaride maailmameistriks krooniti hollandlanna Rodinde Rutjens, kes koonustesse startis teiselt kohalt. Hõbedale sõitis end viimase kaasmaalane Melanie van de Bunt, kui pronksi võttis kaks päeva juhtinud sakslane Christof Veiche.

Ponide üherakendite kuld läks Saksamaale Katja Berlagele, neljarakendites võitis tiitli sakslane steffen Brauchle. Koondistest oli parim Saksamaa, järgnesid Madalmaad ja Šveits.

Võttes kokku Pille-Riin Roosilehe soorituse MM-il, võime selle üle igati rõõmu tunda. Tegemist on ilmselgelt meie rakendispordi ja kui mitte kogu ratsaspordi kaalukaima tulemusega, sest jõudmine maailmameistrivoistlustel kümne hulka, ei ole just igapäevane saavutus. Tänavune ponirakendite hooaeg on jõudnud lõpule, peagi lüüakse kokku ka maailma edetabel, kus Pille-Riin lõpetab samuti üsnagi kõrgel kohal.

Kõik MM-i tulemused leiate siit.

Lisatud linkidelt leiate videomaterjale Pille-Riini sooritusest:

https://photos.app.goo.gl/8CnYco43oDyWxMap8

https://photos.app.goo.gl/y38MkQMATnXGG4zq8

Comments are closed.