Pille-Riin Roosileht võitis esimese Eesti rakendisportlasena CAI3* võistluse (video)

Hillar Talts, Hobumaailm.ee

Möödunud nädalavahetusel peeti Tšehhi legendaarses hobusekasvanduses Kladruby nad Labem startiderohke ja kõrgetasemeline rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus Pille-Riin Roosileht võitis ponipaaride mõõduvõtu, olles esimene eestlane, kes jõudnud sel spordialal 3* võistluse võiduni.

Pille-Riin Roosileht ponipaariga Olustveres 2018. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Võistluse eelselt mainis Ungaris treeniv rakendisportlane, et sooviks koolisõidus tulemust alla 50 karistuspunkti, mille ta edukalt ka täide viis, lõpetades esimese ala 48,71 punktiga. Pille-Riinist parema tulemuse sõitis välja vaid Austriat esindav Roman Elend, kelle tulemuse hindasid kohtunikud 47,65 karistuspunkti vääriliseks. Mainigem sedagi, et paremuselt kolmas tulemus oli juba 58,50 karistuspunkti.

Maratonis kulutas Pille-Riin planeeritust rohkem aega neljandal takistusel, kus lisaring kulutas 12 sekundit aega, mis andis 3 karistuspunkti juurde. Maratonil oli jällegi parim Elend, kelle edu meie sõitja ees enne koonuseid oli 10 punkti, mis tähendas edu kolme palli pluss normiaja ületamise jagu.

Koonustes näitas Pille-Riin stiili, tulles eelviimase startijana puhtalt ning normiaega. Viimasena startinud Elend eksis aga ootamatult neljal takistusel, mis lisas talle 12 karistuspunkti ja nii oli Pille-Riin enesele üllatuseks võitnud nii koonused kui kogu võistluse.

Tänaseks on Pille-Riin Roosileht täitnud  septembrikuus tema enda treeningbaasis Azar-Kiszberis toimuvate ponide maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooninormid ja omab kindlat soovi teha hea sooritus sealgi. MM-ile eelnevalt plaanib Roosileht startida veel Ungaris Melykutis juunikuus toimuval rahvusvahelisel võistlusel ja edasise otsustada juba pärast seda.

Kladruby nad Labem tulemused

Comments are closed.