Poniklassi Eesti meistriks kolmevõistluses tulid Kaia Loviisa Kink ja Hetty

Laupäeval ja pühapäeval võõrustas Ecu tall rekordarvu kolmevõistlejaid, kui korraga peeti Eesti Meistrivõistlused Kolmevõistluses poniratsanikele, ERL Kolmevõistluse Karika IV etapp ja Noorhobuste Tšempionaat kolmevõistluses.

Võistlusele registreeris end kokku 56 võistluspaari ja seda võib nimetada vist käeoleva aasta kõige osavõtjate rohkemaks võistluseks. Võisteldi kahel raskusastmel: algtase 70 ja kerge 90.

Poniklassis võisteldi kerge 90 tasemel ja starti tuli seitse paari,  kellest lõpuni sõitsid kuus. Eesti meistriks tulid Kaia Loviisa Kink (Tondi RSK) ja Hetty, kes hoidsid peale takistussõitu kindlalt esikohta. Hõbemedali saavutasid Maria Sein (Tondi RSK) ja Ottomar ning pronksile sõitsid end Maria Martin (RK El Awrah Endurance Team) ja Hornette.

IMG_9415

Poniklassi medalikolmik: kuld Kaia Loviisa Kink ja Hetty (keskel), hõbe Maria Sein ja Ottomar (paremal), pronks Maria Martin ja Hornette. Foto: Anna-Liisa Pääsukene

Avatud kerge 90 kaksikvõidu sai Dagmar Ainsoo (Liivimaa RK) vastavalt hobustel Cendoria S ja Orinthia. Nende järel kolmanda koha saavutasid Merlis Orion (Tondi RSK) ja Groy. Kokku osales siin 16 võistluspaari, kellest 11 ka edukalt lõpuni sõitsid.

Noorhobuste Tšempionaadi raames olid välja tulnud nii 4- kui ka 5-6-aastased hobused. Parim 4-aastane hobune on Aspirin Andres Zirki (Nõo RK) juhtimisel. Paremusel teise koha saavutasid Kaire Kalm (Kurtna RK) ja Cavalier ning kolmanda koha saavutasid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Pin Rock’s Poppius. Siin oli stardis kokku 5 hobust ja võisteldi tasemel Algtase 70.

5-6 aastased hobused võtsid mõõtu Kerge 90-s, kus võitjaks tuli 5-aastane hobune Zeichell Veiko Uukiga (Tartumaa RSK). Teisel kohal olid Juula Reinumägi (Tartumaa RSK) ja Eisrevue ning kolmanda koha saavutasid Ervi Kaasiku (Kurtna RSK) ja Wlippi.

Kõige suurema startide arvuga oli Algtase 70 avatud klassis,  kus oli lausa 24 startijat. Neist 18 said tulemuse kirja ka lõpp-protokollis. Siin tuli võitjaks Ülle Voolaine (Nõo RK) hobusel Hilton, teise koha saavutasid Adeli Pitilimov (Nõo RK) ja Herbert ning kolmandale kohale sõitsid end Kristina Sööt (Nõo RK) ja Oktett.

Eesti Ratsaspordi Liidu kolmevõistluse mänedžer Joosep Tikk tänab eriti Nõo ratsaklubi tänu kelle vabatahtlikele võistlus toimuma sai. „Väga tore oli üritusel näha nii palju sportlasi ning tõdeda, et kolmevõistluse harrastajate arv suureneb. Eriti tahan tänada võistluste korraldusmeeskonda, kes olid oma ülesannete kõrgusel,“ sõnas Tikk.

Kõik tulemused

Comments are closed.