Poniratsutajate muljeid Aino võistluselt

Tekst: Katrin Vellet ja Kippen Närep; Fotod: Katrin Vellet

13.-14. mail võistlesid Eesti poniratsutajad Aino Ratsaspordikeskuses, Soomes. Päiksepaiste ja suurepärastes tingimustes asusid võistlustulle neli Eesti ponisõitjat.

Kippen Närep ja Rosehill Fascination, paremal Saskia Maripuu.

Helsinki Pony Event võistluste raames oli sõite korraldatud ponidele, lastele, juunioritele ning noortele. Parkuurid olid kõrgusel 90 kuni 130 cm. Meie ratsutajatest startisid Anett Pajur (Tondi RSK), Saskia Maripuu (RK Ruila Tall), Maarja Lutsokert (RK Ruila Tall) ja Kippen Närep (RK Ruila Tall). Avapäeva esimeses sõidus hüppas puhta raja Maarja Lutsokert oma ponil Menu. Teises sõidus olid edukad kõik Eesti neiud, kellest parima tulemuse, kolmanda koha, sõitis välja Kippen Närep ponil Rosehill Fascination. Saskia Maripuu saavutas 4.koha ponil Mariana. Soome, Evidencia nimelise, väikeste ponide karikasarja raames oli Anett Pajur ponil Macho teisel kohal kaotades esikohale vaid 1 sajandiku sekundiga.

Järgmises, avatud klassi 100 cm parkuuri, võitis Kippen Närep ponil Rosehill Fascination. Paar oli edukas ka järgmise päeva 105 sentimeetrises parkuuris, kus platseeruti neljandaks.

Maarja Lutsokert ponil Menu.

Väikeste ponide põhisõiduks oli Laupäevane väikeponide Grand Prix, kus tõkete kõrgus oli 105 cm. Meilt oli võistlustules Saskia Maripuu ponil Mariana ja Anett Pajur ponil Macho. Rada oli väga tehniline ja kõrge,kuid mõlemad sõitjad pääsesid ümberhüpetele ning saavutasid kuuenda ja seitsmenda koha.

Võistluspaik ise jättis kustumatu mulje – Aino Ratsaspordikeskus avati 2016.a jaanuaris Helsingi lähedal Järvenpääl (umbes 40km Helsingist, www.ratsastuskeskusaino.fi). Ratsutamiseks on avatud kaasaaegne ja avar maneež, suurepärane väliplats, soojendusväljak ja olmeruumid.  Logistiliselt hea asukoht ja kiire ühendus Tallinnaga suurendavad kindlasti ka Eesti sportlaste huvi Soomes võistlemise vastu. Modernne tall pakub uudistamist tallipidajatele ja eksponeerib tallikorralduse uut taset.

Võistluste tulemused on kättesaadavad http://online.equipe.com.

Comments are closed.