Porsche Karika punktiarvestus finaalis

On tulnud mitmeid küsimusi finaali punktiarvestuse kohta. Juhendis on küll selle kohta vastav info olemas, aga toome vastavad punktid siinkohal veel välja koos selgitusega.

  • Finaali pääsevad kummagi ringi 10 paremat sportlast 5 parima etapi tulemuse alusel.
  • 10 paremat sportlast liiguvad finaali kohapunktidega:Finaali pääsenud sportlaste paremusjärjestused etappide alusel teisendatakse kohapunktideks – 1. kohal olev sportlane saab 6 kohapunkti, 2. kohal 5p, 3. kohal 4p, 4. kohal 3p, 5. kohal 2p ning alates 6. kohast saab iga sportlane 1 punkti.

Ehk siis tänase seisuga amatööride ringi sportlaste punktid on sellised:
Kärt 6, Riinu 5, Toomas 4, Kristo 3, Mailis 2, Karin, Evelin Grete, Killu ja Helge 1 kohapunkti.

Sama loogika on harrastajate ringi sportlaste punktidega:
Riin 6, Helene 5, Liisa 4, Tiiu 3, Eli 2; Merle, Sandra, Laura, Aive, Gerli kõigil 1 kohapunkt.

  • Karikasarja parim selgub finaali kohapunktide ja sõidus teenitud sarjapunktide (korrutatud koefitsendiga 1,5) summa tulemusena.Mõlema karikasarja arvestuse paremusjärjestused selguvad kohapunktide ja finaalis teenitud sarjapunktide summa alusel. Võrdse punktisumma korral määrab paremusjärjestuse parem tulemus finaalis.

Ehk siis näiteks kui sõitja X võidab finaali sõidu (10 osaleja korral), siis tema sarja punktisumma arvutatakse nii: 6 p + 14px1,5= 27 p.

  • Sõidu arvestuses on eraldi võitja nagu etappidelgi ja sõidus korrutatakse sarjapunktid koefitsendiga 1,5, nagu Ihaste etapil.
  • Karikasarja eriauhinna, sõiduauto kasutusõiguse, saab sportlane, kes on on kogunud kõige rohkem punkte. Võitja selgub karikasarjas ja finaalis kogutud punktide summa tulemusena.Eriauhind Auto 100 AS poolt: kahe võistlusklassi üleselt (Harrastajad ja Amatöörid) kõigil etappidel (sh. finaal) kõige rohkem punkte kogunud ratsanikule 1 nädalaks sõiduauto Porsche kasutusõigus!

 

Juhendiga saab tutvuda siin

Comments are closed.