Pühapäeval selguvad Niitväljal takistussõidu sisemeistrid

Tänavu saavad takistussõidu ja koolisõidu sportlased end üle mitme aasta proovile panna Eesti Ratsaspordi Liidu sisemeistrivõistlustel.  27. märtsil kogunevad Niitvälja ratsakeskusesse medaleid jahtima seenior- ja juuniorklassi takistussõitjad. Võistlusest näeb otseülekannet Postimehe veebis.

Mullu talvel toimunud ERL-i talvistel karikavõistlustel saavutas võidu Tiit Kivisild hobusel Corsica, kuid kes võidab tänavu? Kivisild on seekord stardis 8-aastasel Fredil ja sama vanal Donna Paolal. Talle pakuvad konkurentsi 2015. a Eesti meister Urmas Raag 9-aastasel Carlosel ja 8-aastasel Ibelle Van De Grote Haart’il. Ka vanameister Rein Pill võtab kaasa kaks ratsut: ülikogenud A Broki ja Sinequamoni. Gunnar Klettenberg plaanib osa võtta Quotega ning Kertu Klettenberg Toscanaga. Tuntumatest paaridest on veel stardis Andres Udeküll ja Henrietta ning Oliver Karma ja Vanco Z. Kokku osaleb selles võistlusklassis 18 võistluspaari, kes stardivad 140 cm kõrguste takistustega rajal. Võitja selgub kahevoorulises võistluses, kus kahe hobusega osaledes läheb arvesse parim tulemus. Teise vooru pääsevad edasi esimeses voorus puhtalt sõitnud või 25% esimeses voorus osalejatest, kui kõik lõpetavad vigadega.

_93A6666-XL

Tiit Kivisild ja Corsica võitsid 2015. a ERL-i talvised karikavõistlused. Foto: Celin Lannusalu

Juuniorite vanuseklassis (14-18. a) on üles antud  20 paari ja rajal on takistuse kõrguseks 125 cm. Võitjad selguvad sarnaselt seenioritele samuti kahevoorulise võistluse tulemusena. Konkurents on tihe, stardis on selle vanuseklassi 2015.a Eesti meister Ketlin Ramjalg ratsudega Qatimini Des Vergers Z ja Pittegaardens Rosita. Samuti osalevad sama klassi hõbemedali omanik My Relander Blackwoodland Rock’il ja pronksmedali omanik Camille Mahoni Orlymeja’l. Lasteklassis 2015. aastal kõikvõimalikud esikohad noppinud Berit Lehtsaar pakub neile tugevat konkurentsi, olles stardis kahel hobusel Solei Solei ja Lasca 14.

Pühapäevast võistlust saab jälgida nii Niitvälja ratsakeskuses kohapeal kui ka Postimehe veebis, kuhu edastame otseülekande. Võistlus algab 10.00 kui esimesena stardivad juuniorid. Seeniorite võistlusklass algab orienteeruvalt kell 12.45.

Kõik medalistid saavad Niitväljal kaasa sisemeistrivõistluste toetaja Tallinki kinkekaardid Stockholmi või Helsingi päevakruiisile.

Võistlusklasside rohkuse tõttu on sisemeistrivõistlused jagatud ära mitme nädalavahetuse peale.  Nii selguvad takistussõidu harrastajate meistrid 9. aprillil ning poniklassi ja U25 klassi medalistid 16.-17.aprillil Ruilas. Koolisõidu kõikide vanuseklasside meistrid selgitatakse 23.-24. aprillil Rahulas. Takistussõidu lasteklassi meister sai juba medali kaela märtsi keskpaigas Tallinnas Vekimetsas, kelleks oli Marlen Ojaste.

Võistluse leht Ratsanetis

Comments are closed.