Rahvusvahelisel Maria Rakendil olid võidukad Eve Haggi ja Riina Rõa

Hillar Talts, Hobumaailm.ee

Möödunud nädalavahetusel peeti Pärnumaal Maria talus toimuva Hobufestivali Maria Kevad 2018 raames rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus hobuste üherakendites võttis võidu Eve Haggi, ponide üherakendites Riina Rõa, muuhulgas lunastasid Eve Haggi ja Urmas Saks tänavuse üherakendite MM-i pääsmed.

Eve Haggi ja Vairi. Foto: Merje Paalandi

Maria talus startis möödunud nädalavahetusel 14 hobuste ning kaks ponide üherakendite ekipaaži, kohal oli kogu Eesti paremik. Lisaks meie sportlastele olid väljas kutsarid Lätist ja Venemaalt. Hobuste klassis asus võitja Eve Haggi hobusega Vairi liidriks juba koolisõidus, kus sai tulemuseks 56.06 karistuspunkti. Meie sportlastest sõitis MM-i normatiivi tähistavast 65 karistuspunktist paremini veel Urmas Saks hobusega Indekss (59.53), Signe Haggi hobusega Varunessa (60.54) ja Riina Rõa hobusega Dylano (61.77). Just eelnev oligi esinelik pärast koolisõitu. Urmas Saks ja Eve Haggi täitsid MM-i normatiivi teistkordselt ning seega on nemad lunastanud pääsme augusti lõpus Hollandis toimuvale üherakendite MM-ile.

Urmas Saksa tulemus koolisõidus avas talle tee MM-ile. Foto: Merje Paalandi

Koonustes ehk täpsussõidus ning maratonis näitasid oma paremust koolisõidus ebaõnnestunud Venemaa kutsarid, kui koonused võitis Lyudmilla Beshenova ning maratonis oli parim Svetlana Prokhorova. Kokkuvõttes õnnestus Eve Haggil liidrikoht säilitada, seda pea kuue punktise paremusega lätlanna Dace Sture ees, kes oli teine hobusega Callija ning saavutas neljanda koha hobusega Solera. Kolmanda koha tõi Eestile Riina Rõa, viies oli Urmas Saks.

Riina Rõa ja Dylano lõpetasid koondarvestuses kolmandatena. Foto: Merje Paalandi

Eve Haggi sõnas, et on üldjoontes Marias saavutatud tulemusega rahul, seda eriti koolisõidu osas: “On hea meel, et vaatamata viperustele täpsussõidus ja maratonis, õnnestus võistlus võita.” Väikesed viperused, mida Haggi mainis, oli põgus eksimine maratoni rännakurajal, mis küll õnneks karistuspunkte aja ületamise eest ei toonud ning hetk koonustes, kus tuul tõstis kutsari kübarat, mida ta seejärel parema käega püüdma hakkas ning hobusega kontakti kaotas. Viimasele järgnes trajektoorilt kõrvalekalle ja hetkeline ärev moment, kus ei olnud välistatud ka kutsari vankrist kukkumine. Kuid lõpp hea, kõik hea.

Haggi leidis, et Maria võistlus oli heaks testiks hooaja alguses ning saadud kogemuse baasil otsustas ta muuta oma plaane eeloleval nädalavahetusel Leedus Bendoriais toimuvaks CAI3* tasemega võistluse maratoniks, kus pigem võtab vähe pikemaid radade trajektoore ja sõidab pisut kiiremas tempos.

Riina Rõa ja Grelli. Foto: Merje Paalandi

Ponide üherakendites oli Riina Rõa poniga Grelli parem Pille-Riin Reinausist, kes võistles poniga Radar. Rõa võitis koolisõidu ja koonused, Reinaus oli omakorda parem maratonis.

Kõik Maria talus peetud CAI2* tasemega võistluse tulemused

Comments are closed.