Rakendispordi koolitus Veskimetsas pälvis palju tähelepanu

Maikuu viimasel nädalavahetus toimus Tallinnas Veskimetsa ratsakeskuses igakevadine Gerard Leijteni rakendikoolitus, kust võtsid osa nii meie esiekipaažid kui ka uued huvilised. Rakendispordi usku pöörati isegi Kanal2-e reporter Jürgen Fogel, kes oli tulnud Veskimetsa uudislugu tegema.

Gerard Leijten oli Eestis sportlaseid koolitamas juba neljandat korda. Ka seekord võttis hollandlane asja tõsiselt, jagades kolm pikka päeva platsil vapralt õpetussõnu, koolitades nii kutsareid kui hobuseid. Kokku osales praktilisel ja teoreetilisel koolitusel pea kümme ekipaaži.

Gerard Leijten_Merike Udrik-Õispuu

Kui vaja oli, istus Gerard Leijten ise pukki. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Leijten rääkis, et nende kolme päeva jooksul on meie kutsarite ja hobuste arengut selgelt tunda. „Teil on andekaid ja entusiastlikke inimesi ning paljulubavaid hobuseid. Mina käin siin vaid kord aastas, aga neile oleks vaja juhendajat aasta läbi, siis tuleks ka kiiremini paremad tulemused.“ Ta rõõmustas siiralt iga väikese edusammu üle ja julgustas ikka edasi püüdma. Meie inimesed nimetasid kogenud treeneri käsi lausa „imekäteks“ – piisas vaid 10 minutist, et hobune hakkaks ilusti jooksma ja teeks ära korralikult kõik harjutused, mida nõutakse.

Hollandlane ise on saavutanud sellel spordialal mitmeid arvestatavaid tulemusi. „Oma esimese MM-medali sain Hollandi meeskonnas peale 20 aastat rasket tööd ja võitlemist. Kujutage ette – 20 aastat läks selleks aega! Rakendisport pole kerge ega odav spordiala, vaid nõuab palju tööd, vaeva ja enda eest võitlemist,“ jutustas Leijten.

Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kohal oli ka neljarakend. Foto: Merike Udrik-Õispuu

„Need kolm päeva olid väga sisukad ja osalejaid jäid rahule. Olenemata oma  tasemest, said kõik vajalikku õpetust. Sarnast juhendamist vajaksid meie kutsarid ja hobused pigem kord kuus kui kord aastas,“ lausus Eesti Ratsaspordi Liidu rakendispordi mänedžer Marko Villemson, kes ise proovis koolituse raames esimest korda ära „kallutaja“ rolli.

Foto: Merike Udrik-Õispuu

Riina Rõa meeste piiramisrõngas küsimustele vastamas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Senini on kooltust läbi viidud Lõuna-Eestis, kuid seekord otsustati see tuua Tallinnasse. Asukoha muutus tõi kohale palju huvilisi. Kutsarite ja groomidena oli Veskimetsas liikumas näha palju uusi nägusid, loodetavasti leiab nii mõnigi neist tee ka rakendispordi võistlustele.

Riina Rõa käe all õppis Kanal 2 reporter Jürgen Fogel rakendit juhtima. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Riina Rõa käe all õppis Kanal 2 reporter Jürgen Fogel rakendit juhtima. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Jürgen Fogel rakendisporti proovimas:

Comments are closed.