Rakendisportlased osalesid Vaiklas Vilmos Jambori täpsussõidukliinikus

Hobumaailm.ee

Möödunud nädalavahetus oli täis õpinguid meie kolmevõistlejatele ja rakendisportlastele, kellest viimased osalesid ungarlase Vilmos Jambori kliinikus Vaiklas.
Tänavuse aasta esimese rakendispordikoolitusena oli Vaiklas kavas täpsussõidukliinik, mille viis läbi meie Pille-Riin Roosilehe treeneri ja tööandjana tuntud ungarlane Vilmos Jambor. 45-aastane Jambor on ise rahvusvahelise taseme kutsar, kes erinevatel perioodidel olnud ponide neljarakendite edetabelis maailma esinumber. Lisaks omab Jambor rahvusvahelist kolmanda taseme rajameistri ning teise taseme tehnilise delegaadi ametitunnistust.

Vilmas Jambor kutsaripukis. Foto: Riina Rõa

Vaikla koolitus sisaldas nii teoreetilist kui ka praktilist osa, mis seisnes personaalsetes treeningutes. Jambor lähenes igale sportlasele individuaalselt ja püüdis leida uusi arengusuundi nii igale hobusele kui sportlasele, loomulikult ka nende koostööle. Suurte kogemustega koolitaja oli pärast teist treeningute päeva positiivselt üllatunud, sest leidis, et juba ühe päevaga olid praktiliselt kõik sportlased paremad, kui avapäeval. Küll pidi ta tõdema, et pühapäevases võistluses olid mõnedki tema näpunäited jällegi ununenud. End suureks Eesti fänniks nimetav Jambor leidis treeninglaagri lõppedes, et Eesti rakendispordil on arenguruumi veel küllaga, kuid kui sportlased jätkavad mõtestatud treeningutega, võib maailma tipp üha lähemale tulla.

Urmas Saks. Foto: Riina Rõa

Pühapäeval peeti Vaiklas maha ka täpsussõiduvõistlus, kus avaklass puhtusele ja kiirusele, teine vaid kiirusele. Klassikalises puhtusele ja kiirusele peetud sõidus riisusid koore pikaajaliseimate kogemustega Ülar Raudsepp ja Urmas Saks, kiirussõidus olid esirinnas nooremad sportlased. Avasõidus võitis Urmas Saks hobusega Lonni ja oli kolmas hobusega Indekss, teise koha hõivas Ülar Raudsepp hobusega Redrum. Kiirussõidus võttis alles mullu tõsisemalt rakendispordiga tegelema hakanud Hanna Treikelder hobusega Armani, teisele positsioonile sõitis end Riina Rõa poniga Pin Rock`s Poppius ja kolmas oli Raudsepp hobusega Friidom.

Vaikla võistluse tulemused

Comments are closed.