Rakendisportlastele käis tarkust jagamas tuntud Hollandi treener

Fotod: Riina Rõa

Mõned nädalad enne rakendispordi hooaja avavõistlust Lau külas, võtsid meie kutsarid osa Gerard Leijteni koolitusest. Toimekas hollandlane on Eestis käinud juba päris mitu aastat ning on meie sportlaste taseme ja vajadustega väga hästi kursis. Tõsisem koostöö on teenekal treeneril Riina Rõaga, kes plaanib ka tänavu minna Leijteni juurde Hollandisse pikemalt kogemusi omandama.

Koolitus viidigi läbi Riina juures ja osa võttis 10 ekipaaži, nende seas ka üks värske ponipaarisrakend. Kohal olid meie tuntumatest kutsaritest veel Urmas Saks, Ülar Raudsepp, Eve Haggi ja teised.

Riina teeb hoolega ettevalmistusi oma esimeseks rahvusvaheliseks stardiks sellel hooajal, mis toimub Poolas Boguslawices rahvusvahelisel CAI3* turniiril. Tema eesmärgiks on täita ära MM-i teine normatiiv.

”Minu põhihobused olid koolitusel päris tublid, aga oli ka paar noort hobust, kellega abi vajasin ja Gerardi nõuanded aitasid mind palju edasi,” ütles Riina. Koolituse tagasiside oli väga positiivne ja isegi pealtvaatajad ei pidanud külmale ilmale vaatamata paljuks kohale tulla.

”Kõik said nende kolme päeva jooksul hulgaliselt positiivseid emotsioone ja enesekindlust algavaks hooajaks. Nüüd peab saadud teadmised võistlustel praktikasse rakendama,” võttis Riina kokku.

Comments are closed.