Ratsaliit kinnitas Harrastajate Meistrivõistluste raskusastmed 2015 aastaks

Mõne päeva eest kinnitas ratsaliidu juhatus harrastajate klassile mõeldud meistrivõistluste raskusastmed ja määras kvalifikatsiooni takistussõidu meistrivõistlustele pääsemiseks.

Takistussõidu kvalifikatsiooni küsimus on harrastajate aktiivgrupis olnud arutlusel juba pikalt. Ühiselt on leitud, et sõitude kvaliteedi tõstmiseks ja harrastusspordi arenguks on mingid normid ikkagi vajalikud. „Kvalifikatsioon on suhteliselt sümboolne ja lihtsasti saavutatav ning selle eesmärgiks on tagada meistrivõistlustel osalejate ühtlasem tase“, selgitas ratsaliidu spordidirektor Riina Pill.

2015 a harrastajate meistrivõistluste raskusastmed on järgmised:

Takistussõit – 100 cm 238.2.1 + 100 cm 238.2.1
Kompleksarvestuses liidetakse osavõistlustel saadud karistuspunktid ning võitjaks on väikseima karistuspunktide summa saanud võistleja. Võrdse tulemuse korral annab paremuse kõrgem tagajärg teisel osavõistlusel.
Kvalifikatsioon osalemiseks: vähemalt kaks tulemust 100 cm või kõrgemast parkuurist tulemusega max 8kp alates 1.01.2015 kuni MV-le registreerimistähtajani.

Koolisõit – Lkerge klass
Kompleksarvestuses liidetakse osavõistlustel saadud protsendid ning võitjaks on suurima protsendisumma saanud võistleja. Protsendisumma võrdsuse korral annab paremuse kõrgem tagajärg teisel osavõistlusel.

Kolmevõistlus – Kerge 80

Kestvusratsutamine – 50-60 km / 2 osa

Raskusastmete dokumendiga saab tutvuda ka ratsaliidu lehel: http://www.ratsaliit.ee/alad/hs/hs-mv-raskus/

Comments are closed.