Ratsutamise takistussõidu Eesti meistrivõistlused algavad reedel Ruila tallides

Urmas Raag ja Van Damme
Foto: Celin Lannusalu

Eeloleval nädalavahetusel saabuvad meie parimad takistussõitjad Ruila tallidesse, kus peetakse Eesti meistrivõistlused kõikides vanuseklassides. Lisaks selgitatakse ka harrastajate ning amatööride meistrid.

Traditsiooniliselt peetakse Eesti meistrivõistlusi augusti esimeses pooles, kui sportlased on jõudnud suvehooajal piisavalt starte teha ning saavutada hea vormi medaliheitluseks. Sellel aastal on stardis kõik Eesti tipud nagu Gunnar Klettenberg, Hanno Ellermann, Kullo Kender, Paul Argus aga ka eelmisel aastal kuldmedali võitnud Urmas Raag. Stardis on samuti hiljuti juunioride Euroopa meistrivõistlustelt naasnud Mia-Marleen Lanno oma põhihobusel Haloubet.

Eesti meistrid selgitatakse väikeste ja suurte ponide klassis, laste, juunioride, noorte ja seenioride arvestuses. Lisaks neile võisteldakse meistritiitlile harrastajate ja amatööride klassides. Rajameister saabub seekord Iirimaalt. Frank Glynn on varemgi Ruilas radu ehitanud, mistõttu on ta kursis platsi eripäradega ning meie sportlaste tasemega.

Ruila tallid on saanud tugeva korraldusmeeskonna ning ideaalilähedaste tingimuste tõttu traditsiooniliselt meistrivõistluste toimumise kohaks. Võistlused algavad reedel avatud klassidega, kuid esimesed meistritiitli arvestuse ratsanikud lähevad rajale laupäeva hommikul.

Võistlustest saab näha otseülekannet www.hobumaailm.ee vahendusel.

Rohkem infot Ratsanetist: https://ratsanet.ee/events/2704

Stardijärjekorrad ja tulemused leiab Equipe Online lehelt:  https://online.equipe.com/en/competitions/49827

Comments are closed.