Rein Pill lõpetas Kesk-Euroopa liiga kolmandal kohal tagades pääsu MK-finaali

Hobumaailm.ee, ERL

Pühapäeval, 26. veebruaril peeti Varssavis Kesk-Euroopa takistussõidu liiga finaali otsustav sõit, mille võitis poolakas Marek Lewicki hobusega Abigej. Rein Pill tagas endale viimase sõiduga liiga arvestuses kolmanda koha ja võimaluse võistelda Ühendriikides MK-finaalis.

Rein Pill ja A Brok olid sõidus juba kolmandad startijad, mistõttu liiga lõppjärjestust tuli oodata kaua ja seda eriti seetõttu, et meie paar lõpetas kaheksa karistuspunktiga, jättes oma saatuse lähimate konkurentide hooleks. Tänane rada oli sakslasest rajameistri Marco Hesse poolt ehitatud piisavalt keeruline ja seetõttu tuli vaid kaks puhast sooritust, kus ümberhüpetel võitis Marek Lewicki hobusega Abigej sakslast Harm Lahdet hobusega Larry 210. Just Lewicki lõpu eel sooritatud null andis lõpliku selguse sellele, et Pill pääseb kolme parima hulka, sest sõidu käigus tema suurimaks ohustajaks tõusnud poolakas Jaroslaw Skrzyczynski maksimaalseks võimalikuks punktisaagiks jäid sellel hetkel teise koha 34 punkti, mille ta lõpuks koguski.

Meie sportlase lähimad konkurendid ebaõnnestusid ka täna. Maria Bibikova, kellest Pill oli kahe punkti kaugusel, lõpetas 14 karistuspunktiga ja ei kogunud punkte tänagi. Andis Varna, kes jäi Reinust maha viis punkti, katkestas. Ohtlikuks tõusis aga eelduslikult Skrzyczynski, kes hobusega Chacclana lõpetas ühe karistuspunktiga situatsioonis, kus nulle ei olnud. Tema lõplikuks punktisummaks jäi 74.

Liiga arvestuses võitis poolakas Dawid Kubiak, kes täna oli hobusega Bagazza M ühe karistuspunkti juures viies, saavutades punktide kogusummaks 117. Ungarlane Gabor Szabo jr. lõpetas finaalsõidu nelja karistuspunktiga 8. kohal ning korjas liiga punktisummaks 99. Pill kogus punkte 81.

Rein Pill oli auhinnatseremooniat oodates tulemuse üle õnnelik ja mainis, et tegelikult toimis A Brok kogu võistluse vältel hästi. Tänane rada tundus kogenud takistussõitjale pisut kummaline. „Raja algusesse olid pandud mitmed lattaiad nagu eelhüpped ja siis peale pikka vahemaad tuli ühtäkki väga kõrge lattaed, mis meil ka maha tuli. Hobune hüppas muidu hästi,“ lausu sportlane. Raja omapärasust näitab kindlasti ka lõpptulemus, sest puhtaid sooritusi oli vaid kaks. Kas Pill ka Ameerika Ühendriikides toimuvasse finaali sõidab, ei osanud ta koheselt öelda. „Selle üle peab veel kodus järgi mõtlema. Aga Ameerikas ei ole ma veel käinud küll,“ muigas Pill.

Pill saavutas häid tulemusi ka oma teise kaasas olnud hobusega Alfons Ra, kellega laupäevases 130 cm parkuuris oldi neljandal, täna kolmandal kohal. Meie teine sportlane Gunnar Klettenberg oli hobusel Quote laupäeval kõrgusel 140 cm 7. auhinnalisel kohal.

Rein Pill ja Alfons Ra 26.02 Poolas autasustamisel. Foto: Stas Mulyar

Kõik Varssavi tulemused

Comments are closed.