Rein Pill teatas oma osalemisest takistussõidu maailmakarika finaalis

Veebruari lõpus selgusid Varssavis Kesk-Euroopa takistussõidu liiga edetabeli parimad, kes said kutse osaleda Ameerika Ühendriikides Omahas toimuval maailmakarika finaalis. Edetabeli kolme esimese seas oli ka Rein Pill, kes teatas äsja ametlikult oma osalemisest MK-finaalis.

Eesti sportlased osalesid MK-finaalis viimati 2011. ja 2012. aastal, kui tähtis võistlus toimus 2011.a. Saksamaal Leipzigis ning 2012.a. Hollandis s`Hertogenboschis. Tookord sai Leipzigis kaasa elada Tiit Kivisildile ja Cinnamonile ning Gunnar Klettenbergile ja Ulrike R-le. Kivisild ja Cinnamon osalesid aasta hiljem s`Hertogenboschis peetud finaalis, kus piirduti vaid avasõiduga.

Tänavune finaal toimub USA Nebraska osariigis Omahas 29. märtsist kuni 2. aprillini. Euroopast lennutatakse hobused võistluspaika Amsterdamist selleks spetsiaalselt tellitud lennuga 25. märtsil. Rein Pill võistleb finaalis oma 12-aastase põhihobusega A Brok ja temaga läheb lisaks abilisele kaasa ka meie koondislasi aastaid treeninud Kreeka tipptreener Stavros  Georgopoulos.

Rein Pill ja A Brok Varssavis. Foto: Stas Mulyar

Pilli sõnul on A Brok terve hooaja hüpanud stabiilselt ja sportlase eesmärgiks on teha eelkõige enda kohta hea võistlus. „Ega mul võidumõtteid loomulikult pole,  aga tahaks ikkagi normaalselt hüpata,“ ütles Pill. Muidugi on võimalus finaalis osaleda ka sportlikus mõttes motiveeriv, sest viimastel aastatel pole Eesti takistussõitjatel sellisel tasemel võistlustele asja olnud.

Kuna võimalus osaleda selgus nii hilja, siis pole ettevalmistusteks enam palju aega jäänud ja pigem võtab kogenud sportlane võistluseelseid treeninguid rahulikumalt. „Eeloleval nädalavahetusel plaanin osa võtta sisemeistrivõistlustest. Enne äralendu teen Belgias kindlasti ka kaks tugevat hüppetrenni.“

Kes seekord tähtsa karika koju viib, et osanud Pill pakkuda. „Kohal on paljud kõvad tegijad ja võitjat on väga raske ennustada,“ ütles sportlane.

Omaha võistluse ametlik lehekülg: http://www.omahaworldcup2017.com/

A Brok
Vanus: 12
Tõug: Hollandi soojavereline
Sugu: Ruun
Omanik: OÜ Trooja Hobune

Rein Pill
Vanus: 56
Amet: Meistersportlane ja treener takistussõidus
Saavutused: kuulunud Eesti koondisesse alates 1979 aastast; osalenud 1997 ja 2010 MK-finaalis ning 2009 EM-il (esimesel osavõistlusel 7. koht); Kesk-Euroopa liiga kokkuvõttes saavutas 2009 2. ja 2010 3. koha; MK-etappidel on võitnud 1992–2012 Kesk-Euroopa liigas individuaalsed 16 esikohta; Mitmekordne Eesti meister ratsutamise kolmevõistluses ja takistussõidus. Tema parim hobune oli A Big Boy, kellega ta on saavutanud mitmeid tähtsaid rahvusvahelisi võite.

Comments are closed.