Rein Pill võttis täna Ruila Kevadel magusaima võidu

Rein Pill ja A Brok suutsid täna Suure Ringi sõidus kodupubliku rõõmuks tõusta esimesele kohale. Ka Tiit Kivisild avas täna võiduskoori, saavutades noorhobuste parkuuris hobusega Fred esikoha.

Suures Ringis, mis peeti kõrgusel 135 cm, asus esikoha eest võitlusse 27 võitluspaari. Neist nulliga suutsid põhiparkuuri läbida kümme. Rein Pill ja A Brok startisid ümberhüpetel teiselt positsioonilt. Pill üritas läbida rada võimalikult optimaalselt ja võttis ka riske, mis ennast kokkuvõttes õigustasid. Tulemuseks vigadeta sõit ja kiireim aeg. Kohe järgmisena startis leedulane Aleksandrs Sakurovs hobusel Calistro. Ka nemad endale vigu ei lubanud, kuid kiirusest jäi vajaka ja lõppkokkuvõttes tuli neljas auhinnaline koht. Oliver Karma ja Vanco Z liigseid riske ei võtnud ning jõudsid turvaliselt finišisse null karistuspunktiga, neile jäi tulemuseks kolmas koht. Viimasena startis ümberhüpetel Tiit Kivisild hobusel Sullivan. Hoides pinget lõpuni tegid nad puhta soorituse, kuid olid Pillist ja A Brokist sekundi võrra aeglasemad – tulemuseks teine auhinnaline koht.

Rein Pill ja A Brok Ruilas_Foto Gerlin Kess_sm

Rein Pill ja A Brok Ruilas. Foto Gerlin Kess

Kivisild sai võidu kirja noorhobuste parkuuris kõrgusel 125/130 cm hobusega Fred. Ka siin startis ta kümnest ümberhüpetele pääsenud paarist viimasena, tehes kiire ja puhta sõidu. Teisele kohale tuli Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusel Darco,  kolmandana lõpetas Andis Varna (LAT) hobusel KS Emerton.

PKS_7630_tiit ja fred_sm

Tiit Kivisild ja Fred. Foto Gerlin Kess

 

Kullo Kender (Tartumaa RSK) ja Astrid L kordasid oma sooritust ja võitsid ka täna Väikese Ringi. 125 cm kõrguse kiirusparkuuri teised olid Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) ja Catwoman XS ning kolmandad Katrin Pill (RK Ruila Tall) ja Roos.

PKS_8098_Kullo ja Astrid VT_gerlin kess

Kullo Kender ja Astrid L. Foto: Gerlin Kess

Juuniorite ja noorte sõit peeti täna kõrgusele 125/130 cm. Kiirusparkuuris tuli napilt esimeseks Kristi Luha (Tartumaa RSK) hobusel Vacantos. Teine koht kuulus Sara Kortesojale (FIN) ja Matricale, kellele järgnesid Linda Randpere (RK Ruila Tall) ja Gardento Prova.

PKS_7314_krsti luha ja vacantos_5 klass_foto gerlin kess_sm

Kristi Luha ja Vacantos. Foto: Gerlin Kess

Hommikul olid võistlustules ka 5-aastased hobused. 105 cm kõrguste takistustega sõidu võitsid Regina Rahula (Tallinna RSK) ja Chanel. Teise koha väärilise soorituse tegid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Wilander ning kolmanda koha saavutas Kristina Egle (LAT) ja Freule.

PKS_7066_5aastased_3005regina rahula_gerlin kess_sm

Regina Rahula ja Chanel. Foto: Gerlin Kess

Viimasena startisid harrastajad, kellele oli üles seatud 100 cm kõrgune parkuur.Sõit toimus ümberhüpetele. Võistlustele oli end üles andnud lausa 57 võistluspaari, starti jõudsid nendest 49, mis on üsna märkimisväärne arv. Ümberhüpped peeti 18ne paari vahel. Esimesena asus ümberhüpetele Egle Palm (Tondi RSK) hobusel Vedette B, kes sõitsid ette nii hea aja, mida järgnevatel startijatel lüüa ei õnnestunudki. Nii kroonitigi nad Porsche Karika II etapi võitjaks.Teisele kohale platseerus Marika Einstein (MTÜ Viru Ratsu) hobusel Alžiir ja kolmandaks tuli Helina Täht (Hiiumaa RSK) hobusel Pärn.

PKS_9132_sm

Harrastajate esikolmik: (vasakult) Helina Täht, Egle Palm, Marika Einstein. Foto: Gerlin Kess

Homne ülekanne võistlusest algab 8.30, kui stardivad poniratsanikud. Ruila Kevade Suure Ringi finaal algab esialgse ajakava kohaselt 16.00 Ülekannet saab vaadata Hobumaailma ja Ruila Talli Facebooki lehe vahendusel. Suure Ringi finaali kannab üle ka Delfi Sport.

Tulemused CSI1*

Tulemused rahvuslik

Comments are closed.