Riina Rõa ja Ülar Raudsepp lõpetasid Boguslawices kolmanda kohaga

Tekst: Hillar Talts

Täna Boguslawices lõppenud CAI2* tasemega rakendispordivõistlust võib lugeda eestlastele igati kordaläinuks, sest kolmandat kohta suutis hoida Riina Rõa ning maratoni võiduga tõusis seitsmendalt kohalt kolmandaks Ülar Raudsepp.

Poniklassi maratonis tegi Riina Rõa Grelliga senise liidri Leena Vähä-Erkkiläga pea võrdse tulemuse, jäädes konkurendile alla põhiliselt veetakistusel, kus oli üle kümne sekundi aeglasem. Väike ja vett pelgav Grelli paraku kiiremat liikumist sellel takistusel ei võimaldanud. Parima tulemuse maratonil tegi aga hoopiski eile teisel positsioonil olnud soomlanna Anna Friis, kes maratoni võiduga kindlustas endale kogu võistluse võidu. Lõpptulemuseks seega Friis, Vähä-Erkkilä, Rõa. Kuna Rõa ja Grelli tulemus oli parem nõutavast 65 karistuspunktist ning CAI2* võistlus lõpetati, täitis Pärnumaa kutsar esimese MM-i kvalifikatsiooni. Oma teist vajalikku kvalifikatsiooni läheb Rõa püüdma juuni lõpus Soomes peetavalt CAI2* tasemega võistluselt.

Riina Rõa ja Grelli veetakistusel_Foto Maarja Saare

Riina Rõa ja Grelli veetakistusel. Foto Maarja Saare

Ülipositiivse tulemuse tegi Ülar Raudsepp, kes oli hobusega Friidom parim maratonis. Eilse Ülari ja Urmas Saksa seitsmenda tulemuse põhjal ei osanud kohal viibivatest eestlastest keegi loota, et ka ühehobuse rakendites keegi meie omadest poodiumile tõuseb, kuid maratonis võib juhtuda kõike. Maratoni võit oli niivõrd veenev, et tõstis Raudsepa kolmandaks. Meie lõunanaaber Anda Pavlovska lõpetas Ülari ees teise kohaga.

Ülar Raudsepp ja Friidom_Foto Maarja Saare

Ülar Raudsepp ja Friidom. Foto Maarja Saare

Boguslawice tulemused

Videod Riina, Ülari ja Urmasega näeb Hobumaailma kanalist

Comments are closed.