Riina Rõa võitis Maria talus nii rahvusvahelise võistluse kui Eesti meistritiitli

Hillar Talts

Lõppenud nädalavahetusel peeti Pärnus Maria talus rahvusvahelised rakendispordivõistlused, mille raames viidi läbi ka Eesti meistrivõistlused, kus Riina Rõal õnnestus hobusega Dylano võita nii rahvusvaheline hobuste üherakendite võistlusklass kui vabariigi meistritiitel.

Maria talus võistlesid rakendisportlased Eestist, Soomest ja Lätist rahvusvahelistes 2* klassides hobuste ja ponide üherakenditele, samuti poni paaridele. Sama võistluse raames viidi läbi ka Eesti meistrivõistlused.

Hobuste üherakendite rahvusvahelises klassis asus koolisõidu järgselt juhtima Eve Haggi ja Vairi, kuid mitmed vead avapäeva õhtul läbi viidud täpsussõidus langetasid nad neljandaks, kui samal ajal tõusis liidriks Riina Rõa, seda vaid 0.02 punktise eduga tugeva lätlanna Dace Sture ees. Vabariigi meistrivõistlusi juhtis laupäeva õhtuks vaid rahvuslikus klassis osalenud Ülar Raudsepp.

Paremusjärjestus pandi lõplikult paika pühapäevasel kuue takistusega maratonis. Hobuste üherakendite maratoni võidu võttis sarnaselt koolisõidule Eve Haggi, kuid paraku ei olnud see piisav Rõa löömiseks ning rahvusvahelise klassi esikolmikuks kujunes Rõa, Haggi ja soomlanna Tove Söderholm. Meistrivõistluste konkurentsis järgnes Riina Rõale hõbedal Ülar Raudsepp ja pronksil Eve Haggi.

EMV medalistid Foto: Krete Pregel

Poniklassides läksid võidud Soome, kui üheste ponide klassi võitis Delina Bishop-Westerlund ja ponide paarid Heidi Koski.

Kõik Maria talu võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/2265?locale=et&year=2021

Foto: Marilyn Uusna

Comments are closed.