Ruila Kevad 2015 – midagi traditsioonilist ja midagi uut

UUE_5789_sm

Tiit Kivisild ja Corsica võitsid Ruila Kevade GP 2014. aastal. Foto: Gerlin Kess

Juba traditsiooniliselt toimub Ruila Kevad mai viimasel nädalavahetusel ka käesoleval aastal. Harjumaal asuvasse Ruila talli kogunevad omavahel mõõtu võtma parimad takistussõitjad Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Nagu juba tavaks saanud, on CSI1* tasemega rahvusvahelise takistussõiduvõistluse kavas parkuurid seenioritele, noortele ja juunioritele. Stardis on „vanad kalad“ Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Tiit Kivisild ja teised teada-tuntud sportlased. Lätist on kohal näiteks Girts Bricis, kes eelnevatel aastatel on Ruilast mitmed võidud koju viinud ja samuti MK finaalis meie liigast kõige parema lõpptulemuse saanud Andis Varna. Noorematest tasub tähelepanelikult jälgida Meriel Isoki, Linda Randpere, Rain Kochi ja teiste noorte tõusvate tähtede sooritusi, sest sel kevadel on mõnedki neist teinud suurepäraseid tulemusi nii kodus kui välismaal.

Esmakordselt sel aastal näeb Ruila Kevadel aga ka poniratsanike ja harrastajate sõite.  Poniratsanikele pannakse pühapäeva varahommikul üles 105 cm kõrgune kiirus-puhtus parkuur. Harrastajad asuvad starti laupäeva õhtul Porsche Karika raames, kui hüpatakse 100 cm kõrguseid takistusi ning parimad selgitatakse ümberhüpetel.

Ruilas saab näha ka noori tulevikulootusi, kui reede ja laupäeva varahommikul näitavad oma oskuseid 5-aastased hobused. Neile seatakse üles 100 ja 105 cm kõrgused kahefaasilised rajad.

Võistluse „kommiks“ on loomulikult pühapäeval toimuv Grand Prix sõit kõrgusel 140 cm. Eelmisel aastal võitis selle kodupubliku rõõmuks Tiit Kivisild hobusel Corsica, kes stardis ka nüüdki. Näis, kas tal õnnestub eelmise aasta võitu korrata.

Tänavu muide on Ruila Kevadel kõige enam osavõtjaid, kokku on võistlustele registreeritud pea 170 hobust ja üle 140 sportlase.

Ehedama elamuse saamiseks soovitame võistlust tulla koha peale vaatama. Kes siiski tulla ei saa, saab otseülekannet jälgida Hobumaailma ja Ruila talli Facebooki lehe kaudu www.facebook.com/ruilatall . Facebookis jagame ka jooksvalt infot ja pilte võitjate ning tulemuste kohta.

FB_Event_784x295pix_2_24

Comments are closed.