Ruila Kevad toob nädalavahetusel kokku Eesti tipptakistussõitjad, pühapäeval Postimehes ülekanne

Takistussõiduvõistlus „Ruila Kevad“ toimub ka tänavu traditsiooniliselt mai teises pooles. Seekordsel kahepäevasel võistlusel on kohal pea kõik Eesti tipud. Pühapäeval algab Postimehes ülekanne kell 15.30.

„Ruila Kevade“ korraldajad otsustasid sellel hooajal teha rahvusliku võistluse, sellele vaatamata on võistlema oodata ka lähiriikide ratsasportlasi. Ruilas korraldatav sündmus on olnud populaarne igal aastal, nii ka seekord, kui erinevate võistlusklasside peale tehakse laupäeval ja pühapäeval kokku üle 450 stardi. Eesti ratsasportlastest on kohal juba tuntud nimed nagu Gunnar Klettenberg, Rein Pill, Tiit Kivisild, Urmas Raag, Kertu Klettenberg ja ka Hanno Ellermann, kes peale pikka Euroopas elamist on taas Eestisse kolinud ning siin ka usinasti võistleb.

„Ruila Kevadel“ on kavas parkuurid kõrgustel 105-140 cm. Võimalus võistelda antakse ka harrastajatele ja noortele hobustele, kellele seatakse üles nende võimetele vastavad rajad. Laupäevaseks tipphetkeks on kindlasti ERL Noortekarika I etapp, kus sõidetakse kahevooruline handicapiga 105/120 cm parkuur. Ka võistluspäeva viimane,  135 cm ümberhüpetele sõit, pakub kindlasti põnevust.

Pühapäeval tasub eriti jälgida kahte viimast sõitu, milleks on 130 cm kõrgune ümberhüpetele võistlus U25 vanuseklassile ja võistluse kõrgeim, 140 cm sõit, mis toimub samuti ümberhüpetele. U25 klass viidi sisse sellel hooajal ja sisemeistrivõistlused näitasid,  et antud klassis on konkurents tihe ning sõidud põnevad.  Stardis on selle vanuseklassi tänavune sisemeister Helen Rätsepp,  kellele pakuvad konkurentsi näiteks Eesti meister 2015 Ketlin Ramjalg, Kristi Luha, Helene Marie Rägo ja Stella-Ingrid Liinamäe.

Tiit Kivisild ja Fred. Foto: Gerlin Kess

Tiit Kivisild võitis 2015. a Ruila Kevade põhisõidu hobusel Corsica, tänavu on üheks tema ratsuks võistlusel Fred (pildil). Foto: Gerlin Kess

Võistluse põhisõidus kõrgusel 140 cm on kirjas meie „raskekahurvägi“, kellest näiteks Tiit Kivisild plaanib muuhulgas startida oma uue paljulubava ratsuga Don-Kide. Lisaks hüppab ta ka Donna Paola ja Frediga. Rein Pill panustab oma kogenud ratsudele A Brok ja Sinequamon, Urmas Raag ei taha samuti midagi juhuse hooleks jätta ja võtab kaasa Carlose ning Ibelle Van De Grote Haarti. Gunnar Klettenberg võistleb Bettebalia,  Quote ja Trafficuga ja Kertu Klettenberg Toscanaga, kellega eelnevatel “Ruila Kevade” võistlustel on väga hästi läinud.

Pühapäevase võistluse kolmest viimasest sõidust on ka otseülekanne Postimehe veebi, kui näidatakse 130 cm parkuure ja 140 cm sõitu. Ülekanne algab 15.30 SIIT

Comments are closed.