Ruilas võtavad omavahel mõõtu Balti riikide meistrid takistussõidus

14.-16. augustil peetakse Harjumaal Ruilas rahvusvaheline ratsaspordivõistlus, mille raames toimub ka kaks maailmakarika etappi. Võistlema on oodata kõigi kolme Balti riigi värskeid meistreid takistussõidus.

Takistussõidu ja koolisõidu Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etappidel võistlevad lisaks meie sportlastele Soome, Läti ja Leedu võistlejad. Kokku tuuakse Ruilasse ligi 200 hobust.

Just äsja peeti kõigis kolmes Balti riigis ka takistussõidu meistrivõistlused ja kõik kolm meistrit võtavad omavahel mõõtu ka Ruilas. Leedus toimunud Leedu takistussõidu meistrivõistlustel võitis tiitli teenekas Zigmantas Šarka, kes on Eesti publikule väga hästi tuttav. Läti meistritiitli võitis läinud nädalal Kristaps Neretnieks, kes on juba teeninud pileti Tokio olümpiale. Pühapäeval lõppenud Eesti meistrivõistlustel tuli esmakordselt meistriks Paul Argus, keda näeb samuti Ruilas võistlemas. Saab olema põnev vaadata, millise riigi meister MK-etapil parima tulemuse kirja saab.

„Huvi võistluse vastu on suur, sest suuri rahvusvahelisi võistluseid on vähe,“ sõnas peakorraldaja, Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Riina Pill. „See on tänavu ainus võimalus näha Eestis tipptasemel ratsasporti, sest teatavasti Tallinn International Horse Show’d sel sügisel ei toimu. Kutsume kõiki ratsaspordi fänne Ruilasse omadele kaasa elama.“

Pealtvaatajatele on kõrgetasemeline spordielamus tasuta. Võistluspäevad algavad reedel ja pühapäeval kell 9 ja laupäeva kell 8.30 hommikul ning kestavad õhtutundideni. Kulminatsiooniks on koolisõidu MK-etapp laupäeval algusega 10.30 ja takistussõidu MK-etapp pühapäeval algusega 16.30.

Võistluse info Eesti Ratsaspordi Liidu kodulehel

Comments are closed.