Sel nädalal toimub Pärnu rannas ratsaspordisündmus Classic Pärnu 

Sel nädalavahetusel, 17.-18. juulil näeb Pärnu rannapiirkonnas ringi liikumas Eesti ja lähiriikide parimaid sporthobuseid ja ratsanikke, kes ootavad publikut randa vaatama suve kõige erilisemat ratsaspordisündmust Classic Pärnu.

Classic Pärnu peakorraldajate Siim Nõmmoja ja Agris Juhkovi sõnul on võistlema oodatud üle 100 hobuse ja ratsaniku Eestist, Lätist ja Leedust. “Kahel päeval toimub kokku kaheksa võistlussõitu, kus saab näha 115-140 cm takistuste ületamisi. Põhisõit Classic Pärnu Grand Prix leiab aset pühapäeva õhtul. Lisaks toimub areenil mõlemal päeval koolisõidu show, mis tutvustab pealtvaatajatele ratsaspordiala, mille Eesti esindaja äsja olümpiale pääses,” kirjeldasid korraldajad toimuvat.

Classic Pärnu ei ole ainult spordisündmus, vaid pakub pealtvaatajatele ka muud meelelahutust ja kultuuriprogrammi. “Areeni kõrval on avatud külaliste restoran, kus saab hea toidu ja veini kõrvale tipptasemel ratsasporti vaadata. Kuursaali ees on toimumas minimess, kus tutvustatakse sündmuse toetajate tooteid ja teenuseid ning peredel on võimalus proovida poni- või vankrisõitu. Laupäeval kell 14 toimub koostöös Pärnu Muusikafestivaliga Kuursaali kõlakojas Kaitseväe orkestri tasuta kontsert “Kaunimad laulud,”” rääkisid korraldajad.

Pärnu rannajalgpalli staadionil ehk Pärnu Beach Arenal toimuva takistussõidu võistluse areeni ette valmistamine algab juba nädala esimeses pooles. “Pehme liivaväljaku muutmine kõvaks ratsaspordiareeniks nõuab pea nädal paljude inimeste tööd ja vaeva. Päästjad aitavad merest vett tuua areeni kastmiseks ning teerullid töötavad maa siledaks rullimisel. Kõik selleks, et sportlastel oleks hea ja ohutu selles unikaalses kohas publiku ees võistelda,” selgitas Nõmmoja.

Korraldajad loodavad, et Classic Pärnu aitab ratsasporti laiemale publikule tutvustada. ”Loodame, et tuues võistlushobused ja tippratsanikud Pärnu linnaelanikele ja -külalistele nii lähedale, toome ka sellele spordialale juurde noori huvilisi ja toetajaid, kes varasemalt ratsaspordiga kokku pole puutunud,” rääkisid korraldajad.

Classic Pärnu korraldajad tänavad toetajaid: Holm pank, Möller Eesti, Pärnu linn, Cramo, Netikino, Eesti Ratsaspordi Arendamise Sihtsasutus, Eesti Kultuurkapital, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu Muusikafestival, Maaelu Muuseumid, Eesti Ratsaspordi Liit, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Pärnumaa Spordiliit, Tori Sawmill, Pärnu Vesi, Paikre, Forklift OÜ, Bravo Catering ja paljud teised.

Lisatud foto autor Celin Lannusalu

Comments are closed.