Selgus poniklassi Eesti meister kolmevõistluses

Elin Jalakas, ERL-i kolmevõistluse mänedžer

27.-28. juulil võõrustas kolmevõistlejaid uus imeilus võistluspaik Kosel, eesotsas Ats Kalju ja MTÜ Kipi Team’iga, kus tänavu toimusid lisaks Kose Kolmevõistlusele 2019 ka poniratsanike Eesti meistrivõistlused.

Poniratsanike EMV esikolmik: kuld Mirtel Etverk, hõbe Kristel Madisson, pronks Kadriann Kummer. Foto: Elin Jalakas

Laupäevane päev algas korralikus kuumuses, kui alustati CCN80 võistlusklassi koolisõiduga. Siin tegi tugeva tulemuse Eleriin Kurs (Liivimaa RK) hobusel Rebella, saavutades koolisõidus 69,29%, mis asetas nad esikohale. Paar ei eksinud ka õhtul peetud takistussõidus ning nii mindi pühapäevasele krossile vastu liidripositsioonilt. Ka kross suudeti läbida vigadeta ning nii oligi selge, et CCN80 klassi on võitnud Eleriin ja Rebella, lõpptulemusega 31,5 kp. Antud klassis saavutasid teise koha Liis Šavlin (Kohila RSK) Romantikul tulemusega 41,3 kp, kolmandad oli Eliise Leedmaa (Vändra RSK) ja April tulemusega 43,2 kp, neljandad Juula Reinumägi (Tartumaa RSK) ja Diamonds are 4ever tulemusega 43,8 kp ning viiendad Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK) Havannal tulemusega 44,6 kp.

 

CCN80 klassi võitjad: Eleriin Kurs ja Rebella. Foto: Elin Jalakas

Poniratsanike Eesti meistrivõistlused peeti tasemel CCN90 ning tänavu asus võistlustulle kokku viis poniratsanikku. Esimese alaga saavutas korraliku edumaa Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Ottardi, saades ratsastuses 68,33%. Teiseks sõitis end 64,92%-ga Kristel Madisson (Tondi RSK) ponil Elleanor XX ning pronksikursil olid 64,77%-ga Kadriann Kummer (Tondi RSK) ja Melody J. Laupäeva õhtul peetud hüppamine Ottardi jaoks raskusi ei valmistanud ning nii säilitati esikoht ka peale kahte ala. Küll aga suutis end hüppamisega neljandalt teisele kohale võidelda Mirtel Etverk (RSK Simon) ponil Gogo Demon. Kristelil ja Elleanoril tuli takistussõidus sisse üks viga ning enne krossi asetusid nad kolmandale kohale. Seni pronksikursil olnud Kadriann võttis takistussõidust kaasa kaks latti ja ajavead ning langes enne krossi viiendaks.

Võistluspaiga peremees Ats Kalju. Foto: Elin Jalakas

Nagu ikka kolmevõistluses, ei ole midagi enne kindel, kui viimane ala peetud. Tugevalt alustanud Emma-Elisa ja Ottardi tegid krossil tõrke ning langesid medaliheitlusest välja.

Peale teist ala teine olnud Mirtel ja Gogo Demon vormistasid kuldmedali puhta krossiga enda nimele tulemusega 38,3 kp. Hõbemedali omanikeks said Kristel Madisson (Tondi RSK) ja Elleanor XX-le tulemusega 39,1 kp ja pronksmedali võitsid Kadriann Kummer (Tondi RSK) ja Melody J tulemusega 47,6 kp.

Samal tasemel toimus ka avatud klass ning siin jäi teiste jaoks püüdmatuks Vaike Reinmaa (Massu RK) Orfixil, kes lõpetasid võistlused esikohal oma esialgse väljasõidetud tulemuse juures, milleks oli 31,5 kp. Teise koha võtsid siin Nõo Ratsaklubi ratsanik Marta Liisa Puistaja hobusel Lerigo (36,3 kp), kolmandad olid harrastaja Maria Kivastik (Liivimaa RK) ja Omelissa S (36,3 kp), neljandad Britt Getter Astover (Tondi RSK) hobusel Dubai (38,6 kp) ning viies auhinnaline koht kuulus Leenu Sarapuu (Hiiumaa RSK) ja Frosted Sunrise’le (39,1 kp).

CCN90 avatud klassi võitjad Vaike Reinmaa ja Orfix. Foto: Elin Jalakas

Kose näol oli tegemist lõpuni läbimõeldud võistlusega, kus rahule jäid kõik – nii sportlased kui ka pealtvaatajad. Võistluste auhinnalaud olid märkimisväärne, kiidusõnadega polnud keegi kade. Esimese võistluspäeva lõpuks koguneti üheskoos, grilliti ning parandati meeleolukalt ka kolmevõistlust. Järgmine kord saab selles värskes kolmevõistluspaigas taaskord koguneda juba septembrikuus, kui samas kohas toimuvad ka harrastajate kolmevõistluse meistrivõistlused.

Kõik võistluste tulemused on leitavat siit.

Comments are closed.