Soovitused ratsutamise ja tallide töö kohta seoses koroonaviirusest tekkinud eriolukorraga

Ratsaliidule on tulnud palju küsimusi seoses ratsutamise jätkamisega hetkel kehtivas eriolukorras. Esitame siinkohal oma soovitused.

Meie tegevused ja soovitused juhinduvad riigis kehtivast eriolukorrast. Kutsume üles ratsasportlasi ja hobustega tegelevaid inimesi üles järgima ametivõimude soovitusi ja juhiseid!

Kuna meie spordis on siiski tegemist loomadega, siis ei saa neid lihtsalt talli seisma jätta ja loomulikult teevad ratsasportlased nendega treeninguid edasi.

Rahvarohkeid treeninguid ei tohi läbi viia, aga hobustega tööd jätkama peab, et tagada ka nende liikumine ja seeläbi nende heaolu.

Hobused vajavad regulaarset hoolt ja söötmist, seepärast on oluline hoida tallitöötajate tervist. Tallis olles tuleks vältida lähikontakti teiste inimestega. Tähelepanu peaks pöörama sellele, et tallis ei oleks inimesi, kes seal tingimata olema ei peaks. Kui pole otsest vajadust talli minna, siis jäta minemata. Ühe hobuse ümber ei tohiks toimetada korraga suuremat hulka inimesi.

Tallides peaks võimalusel vältima ühisruumide, nagu köögi ja riietusruumide kasutamist. Tallid peaksid võimaldama korralikud käte pesemise võimalused. Vaata ka käte pesemise tehnikat

Külmetushaiguste tunnuste ilmnemisel ei tohi talli või treeningule minna.

Soovitame treeneritel mitte käia külalistreeringuid andmas teistes tallides ja kasutada treenimisjuhiste andmiseks e-vahendeid.

Võimalusel tuleks treeningud läbi viia õues.

Loomulikult tuleb jälgida hügieeninõudeid, pöörata erilist tähelepanu ennetatavatele meetmetele ja järgida terviseameti poolt antud soovitusi ruumide puhastamiseks. Vaata soovitusi SIIT

Comments are closed.