Susan Kaleta võitis Inčukalnsis põhisõidu

Hobumaailm.ee

Lätis Incukalnsi ratsakeskuses peeti möödunud nädalavahetusel ülirohke startide arvuga takistussõiduvõistlus, millel osales hulgaliselt ka eestlasi. Võistluse põhisõidu võitis Susan Kaleta hobusel Aga Flamenco von Feicht.

Incukalnsis peeti maha tõeline maratonvõistlus, mis lõppes parkuuriga kõrgusel 130 cm, kus osales 38 maratoni lõpuni välja kannatanud võistlejat. Kahefaasilises parkuuris tegid kiireima soorituse Susan Kaleta ning Aga Flamenco von Feicht, kes teises faasis edestasid poole sekundiga leedukat Tadas Šeškast hobusel Baterflay. Kolmandale kohale jõudisd Hanno Ellermann ja Wilander, lisaks oli Ellermann hobusega Fumosa auhinnalisel viiendal kohal. Parima lätlasena oli Girts Bricis hobusega Capri kuues. Lisaks sellele olid Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht teisel kohal laupäevases 120 cm sõidus, kus eestlastele kuulus ka kolm järgnevat kohta: Argus ja Cinta kolmandad, Brita Tuvi ja Hindenburg neljandad ning Maarja Martinson ja Cappuccino viiendad. Selle sõidu võitis 130 cm teine paar Šeškas ja Baterflay.

Susan Kaleta ja Aga Flamenco Von Feicht. Foto: Külli Tedre

Lisaks võidule põhiparkuuris, oli Annabel Lõuke hobusega Genius parim viieaastaste hobuste parkuuris. Seal saavutas neljanda koha Ivo Ots hobusega Charly, kuues oli Teet Juul hobusega B Captain Norman. Auhinnalisi kohti jagus veelgi. Pühapäeva tõusva raskusega 120 cm kõrguses olid viiendad Siim Sinijärv ja Leander, sama päeva 110 cm sõidus oli kolmas Berit Lehtsaar hobusega Lasca 14, kõrgusel 100 cm saavutas teise koha Sven Leek hobusega Corina, Grete Rebane ja Charming olid neljandad.

Laupäeval peetud 110 cm kõrguses parkuuris saavutas kolmanda koha Karolin Jaani hobusega Epopeka G ja kuuenda koha Grete Rebane hobusega Charming. Sama päeva 100 cm jagati enam kui saja osavõtja tõttu kaheks. Mõlemas sõidus kuulus teine koht eestlastele, ühes saavutas selle Sven Leek hobusega Corina, teises Siim Sinijärv hobusega Holi. Ühes sõidus oli viies Grete Rebane Charminguga, teises kuues Karolin Jaani Epopekaga.