Takistussõidu EMV esimesed osavõistlused peetud

Ruilas algasid täna takistussõidu Eesti meistrivõistlused, kui peeti esimesed osavõistlused. Seeniorites läks juhtima Paul Argus hobusel Renessin.

Kaunis ja kuumas suveilmas pidid võistlejad tegema oma esimesed EMV stardid. Seeniorites on konkurents väga tihe ja nii mitmedki ratsanikud pidid tegema kohe alguses raske valiku: millise hobusega sõita EMV arvestuses. Paul Argus (Tondi RSK), kellel oli valida kolme kandidaadi vahel, otsustas teha panuse Renessinile, kes veel paar nädalat tagasi polnud ratsaniku sõnade kohaselt enda tippvormi saavutanud. Täna tehti aga kohe esimesena startides kiire ja kindel sõit sellise ajaga, mida teised enam lüüa ei suutnud. EMV arvestuses teisel kohal lõpetas Kullo Kender (RK Ruila Tall) Strigal, kes jäi Paulile alla vaid mõne sajandiksekundiga. Toreda üllatusena on EMV arvestuses kolmandal positsioonil My Relander (RK Ruila Tall) hobusel Expert. Kindel pole veel aga midagi, sest homme hüpatakse kaks vooru ja kõik võib muutuda. Medalid seenioritele jagatakse välja homme õhtupoolikul.

Paul Argus. Foto: Celin Lannusalu

U25 klass pakkus samuti palju põnevust. I osavõistluse, kõrgusel 135 cm, võitsid Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ja Solei Solei, olles kiiremad Linda Randperest (RK Ruila Tall, treener Hanno Ellermann) ja Hudson Hornetist. Kolmandat kohta hoiab praegu Stella Brett Mesila (Märjamaa SK) hobusel Nonsens K.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Foto: Celin Lannusalu

Juuniorite klass üllatas ilusate ja tugevate sõitudega. Juuniorid hüppasid 130 cm parkuuri ja siin tuli võitjaks Karol-Kenneth Lootus (ESHKS) hobusega Let’s Dream. Teist kohta hoiab Lissy-Ann Tilk (Tondi RSK, treener Riina Seder-Zalite) hobusel Ex’Royal ning EMV arvestuses kolmas on Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK, treener Aldo Kanepi) hobusel Cia Belo Des Erables.

Karol-Kenneth Lootus ja Let’s Dream. Foto: Celin Lannusalu

Lasteklassis ja mõlemas ponide arvestuses oli täna oluline läbida rada puhtalt. Seda suutsid laste 115 cm parkuuris kolm ratsanikku: Grete Veske (RSK KRT, treener Andres Udeküll) hobusega Beauty Star K Z, Jennifer Saar (Valgeranna RSK, treener Janely Saar) hobusega Thobias Lauwes Forever ja Marleen Vare (Viljandimaa RSK) hobusega Iberia.

Grete Veske ja Beauty Star K Z. Foto: Celin Lannusalu

Suurtes ponides tegid 110 cm parkuuris puhtad sõidud kümnest kaks paari: Hanna Hinsberg – Murphy (Tondi RSK, treener Rein Pill) ja Mirtel Etverk – Gogo Demon (RSK Simon, treener Merle Annusver). Väikestes ponides sõideti 100 cm rada ja ka siin oli kaks 0-ga sõitjat: Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK, treener Sirje Argus) väga kogenud ponil Macho ja Lenna Loore Sillandi (Viljandimaa RSK) ponil Mändy.

Emma-Elisa Randväli ja Macho. Foto: Celin Lannusalu

Päeva lõpetasid amatöör- ja harrastusratsutajad. Harrastajates hoiab peale I osavõistlust esikohta Teele Talts (MTÜ Hiiumaa RSK, treener Maris Suuster) hobusel Thank You ja amatöörides Mari Talinurm (RK Ruila Tall, treener Andres Treve) hobusega Calvin.

Mari Talinurm ja Calvin. Foto: Celin Lannusalu

Teele Talts ja Thank You. Foto: Celin Lannusalu

Medalid jagatakse välja peale pühapäevast II osavõistlust. EMV sõitudest saab vaadata otseülekannet Postimehes.

 

Comments are closed.