Takistussõidu FEI Solidarity projektis osalejatel oli Leedus esimene kontrollvõistlus

Nädalavahetusel toimunud võistlus Horsemarket Equestrian Spring Tour 2018 oli takistussõidu FEI Solidarity projektis osalejatele üheks oluliseks verstapostiks seatud eesmärkide elluviimisel. Kõige edukamalt läks Helene Marie Rägol, kes täitis Leedus noorte EM-i kvalifikatsiooninormi.

Foto: Celin Lannusalu

Aprilli viimasel nädalavahetusel tehti enne Leedu suurvõistlust põhjalikum treeninglaager Ruilas kreeklasest välistreeneri Stavros Georgopoulose käe all. Stavros keskendus seekord hobuse parimale toimimisele, et ta liiguks tõkkele otse, ei vajuks kuskile ja tõkete vahele tuleks õige arv samme. Eriti oluliseks pidas välistreener ratsanike planeerimisoskust ja –tahet enne rajale minekut. „Sportlane peab enda peas plaani paika panema, kuidas ta raja läbib ja siis vastavalt sellele ka sõitma.“ Tema sõnul on oluline keskenduda sellele, mida rajal tehakse ja ratsutama peab plaani, mitte tunde järgi. See nõuab aga noortelt ratsanikelt rohkem tööd iseendaga ja sihipäraseid treeninguid planeerimisoskuse arendamiseks.

Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektori Riina Pilli sõnul oli noorte arengut kolme treeninglaagri päeva jooksul hästi näha. Kui veel esimesel päeval oli hobuse juhtimisega probleeme, siis peale rohkeid võimlemis- ja tehnilise suunaga harjutusi olid viimasel päeval tulemused selgelt näha. „Soovitan ka meie treeneritele teha rohkem võimlemisharjutusi, et saada paremaks nii hobuste kui ratsanike tehnikat. Parkuuri harjutamine on ka vajalik, aga tehniliselt raskemad harjutused aitavad parkuuri hiljem kvaliteetsemalt läbida,“ lisas ta.

Ka projektijuhi Anni Kaljundi sõnul võib treeninglaagri tulemustega rahule jääda. „ Ma loodan väga, et noored jätkavad kodus samas suunas harjutamist ja tööd iseendaga. Nii muutuvad ka tulemused võistlustel palju paremaks.“  Just suuremat võistluskogemust peavad mõlemad eeskõnelejad väga oluliseks. Nii võetigi plaani ka Leedu rahvusvaheline võistlus.

Helene Marie Rägo ja Con Quick 2017. a EM-l. Foto:Mari Ann Selge

Aprilli treeninglaagris osalesid enamus projektist osavõitjaid: Marlene Makarov, Helene Marie Rägo, Karol Kenneth Lootus, Teele Kaal, Kaia Loviisa Kink ja Anette Leppik. Projekti on veel kaasatud Margareth Eiker, kes hetkel treenib välismaal ja Sophia Luisa Aland, kellel on praegu vigastuspaus. Peale möödunud nädalal toimunud  Darguziai turniiri vaadatakse projektis osalejate tulemused ja senised arengud üle ning otsustatakse, mismoodi jätkatakse koostööd.

Margareth Eikner. Foto: Erakogu

Projekti üheks eesmärgiks on sportlaste osalemine Euroopa meistrivõistlusel. Kvalifikatsiooninormid on praeguseks täidetud Rägol ja Eikneril.

Comments are closed.