Takistussõidu MK-finaali I osavõistluse parim eestlane oli Raag (videod)

Täna peetud maailmakarika finaali esimene osavõistlus kujunes edukaks jänkidele, kui liidrina jätkab hobusega Breitling LS startinud Elizabeth Madden ja kolmandal kohal lõpetas Devin Ryan hobusega Eddie Blue, meie mehed jäid mõlemad 30 parema hulka, millega säilisid suured lootused jõuda pühapäevasesse finaali.

Kindlasti lootsid nii Rein Pill kui Urmas Raag tänasest esimesest osavõistlusest paremat tulemust, kuid suures plaanis ei ole midagi veel kadunud. Rein Pill, kes A Brokiga startis 11na, võttis maha mõlemad üheksandaks olnud kahese süsteemi elemendid, samal takistusel eksisid esimesel elemendil ka Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart. Urmase kohaks jäi lõpuks 22., Reinul 28., mis hoiab meie sportlasi endiselt pühapäevase finaali kursil, kuhu pääseb 30 parimat.

Rein Pill ja A Brok Pariisis_foto Merike Udrik-Õispuu

Rein oli hobusega rahul, kuigi tuli sisse viga. Kuna hobune hüppas hästi, siis läheb sportlane homsele vastu julgelt. Urmas loodab homsele, kuna homme on takistused kõrgemad ja see sobib Ibelle paremini, kui tänane kiirussõit.

Suurt kiirust näitasid täna Ameerika Ühendriikide sportlased, kui liidrina lõpetas ühe Maailma Karika juba võitnud Elizabeth Madden hobusega Breitling LS. Teiselgi kohal lõpetas samuti Maailma Karika võidurõõmu tundnud sakslane Daniel Deusser, olles talle kord juba karikavõidu toonud hobuse Cornet d“ Amour sadulas. Nagu liidis juba mainitud, oli komas jänki Devin Ryan hobusega Eddie Blue.

Beeze madden breitling_foto Merike Udrik-Õispuu

Sõidujärgsel pressikonverentsil rääkis Madden, et just esimene osavõistlus oli tema põhiliseks hirmuks, kuna tema hobune on küll kiire, kuid ettevaatlik. Sportlase rõõm oli aga arusaadav, sest võistlus õnnestus suisa võita ning sellega pinged maha võtta. Järgmistel päevadel loodab Madden oli veelgi kindlam.

Täna teisena lõpetanud Daniel Deusser mainis, et rajaga tutvudes tundus see talle väga raske, kuid sõitma hakates laabus kõik suurepäraselt.

Homme on kavas teine kvalifikatsioon, mille algus jällegi Eesti aja järgi kell 21.30.

Pariisi tulemused

Comments are closed.