Takistussõidu tänavused meistrid on Gunnar Klettenberg, Linda Randpere ja Egle Palm

Pühapäeva õhtupoolikul peeti takistussõidu Eesti meistrivõistluste teised osavõistlused, kus seenioride meistriks krooniti Gunnar Klettenberg hobusel Traffic, U25 vanuseklassi Eesti meistritiitli võitis Linda Randpere hobusel Gardento Prova ja harrastajates sai kulla Egle Palm hobusega Vedette B.

Nii seenioride kui U25 sõidud olid pingelised ja põnevad. Seenioride klassis läksid põhifavoriitidena tiitlit püüdma laupäevase esimese osavõistluse nulliga lõpetanud Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) Trafficul, Urmas Raag (Tartumaa RSK) Carlosel, Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) Toscanal ja Oliver Karma (RK Ruila Tall) Vanco Z-l. Teise osavõistluse esimese vooru parkuur tundus aga olevat keeruline, sest nulliga suutis selle läbida vaid Gunnar Klettenberg Trafficul, suurendades sellega oma kullavõimalusi. Teise vooru soorituste ajal valitses väljakul haudvaikus, mida välitingimustes on üsna keeruline saavutada. Kõik hoidsid pöialt omadele, kuid teises voorus mängiti kaardid täiesti sassi. Nii tõusis hõbedale Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) hobusel Fred, kellele kogunes II OV esimesest voorust 4 karistuspunkti lisaks ja kahe päeva peale kokku jäi tema tulemuseks 9 kp. Urmas Raag ja Carlos ei suutnud vigu vältida ja nende skooriks jäi samuti kahe peale kokku 9 kp ning pronksmedal. Gunnar ja Traffic näitasid stabiilsust ja ei lubanud endale kahe päeva jooksul ühtegi viga, teenides auga välja meistritiitli ja kuldmedali.

Tiit Kivisild (hõbe), Gunnar Klettenberg (kuld), Urmas Raag (pronks).  Foto: Celin Lannusalu

Tiit Kivisild (hõbe), Gunnar Klettenberg (kuld), Urmas Raag (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Gunnar vastas küsimusele, kas võit tuli kergelt või raskelt, et võita on alati raske. “Kui mitu päeva peab stabiilselt hüppama, pole see kerge.” Traffic on Gunnari enda kasvatatud hobune ja sportlane on hobusega seni väga rahul. “Tänavu on ta stabiilselt hästi hüpanud GP sõite, loodetavasti tema areng jätkub ja häid tulemusi tuleb veelgi,” lisas sportlane.

Gunnar Klettenberg ja Traffic. Foto: Celin Lannusalu

Gunnar Klettenberg ja Traffic. Foto: Celin Lannusalu

U25 vanuseklassis selgus võitja alles viimase võistleja stardiga. Eelviimasena sõitnud Linda Randpere (RK Ruila Tall, treener Riina Pill) suutis Gardento Provaga teise osavõistluse teise vooru puhtalt hüpata, omades eelnevalt oma “kontol” 4 karistuspunkti. Senisele liidrile Annabel Lõukesele (RSK KRT) hobusel Texas Des Forets pani see peale lisapinged. Kui latt kukkus, oli selge, et nende saagiks jääb hõbemedal. Pronksi saavutas Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusel Aga Flamenco Von Feicht.

Annabel Lõuke, Linda Randpere, Susan Kaleta

Annabel Lõuke (hõbe), Linda Randpere (kuld), Susan Kaleta (pronks). Foto: Celin Lannusalu

“Olen väga õnnelik selle võidu üle! Gardento oli väga tubli ja hüppas mõlemal päeval nii hästi,” rõõmutas koduväljakul magusa võidu saanud Linda. Tema sõnul otsus, sisse viia tänavu U25 võistlusklass, oli igati õige. “Konkurents on siin klassis hästi tugev ja see teeb võistlemise palju huvitavamaks,” lisas sportlane.

Linda Randpere - Gardento Prova (2)

Linda Randpere ja Gardento Prova. Foto: Celin Lannusalu

Pika võistlusmaratoni lõpetasid harrastajad. Kuna esimeses osavõistluses oli palju nulliga sõitjaid, siis oli huvitav vaadata, kes lõpuks tiitli võidab. Tänavune suvi on harrastajatele olnud tihe ning sellist selget liidrit, nagu oli eelmisel aastal Egle Palm (Tondi RSK, treener Monica Pärno), tänavu enam pole. Stardijärjekord soosis tiitlikaitsjat Palmi, kuna sõideti esimese osavõistluse pööratud paremusjärjestuses. Nähes oma peamise konkurendi Maris Suusteri (Tondi RSK) ja Vilandro K puhast ning kiiret sõitu, otsustati treeneriga, et starti minnakse sama taktikaga. Kõik pöörded tulid Vedettega hästi välja ja nii löödi Suuster ja Vilandro esikoha aega. Egle Palmile läks kuld ja Maris Suusterile hõbe, pronksi saavutasid Teele Kepler (Tartumaa RSK) ja Varina, kes treenivad Urmas Raagi käe all.

Maris Suuster (hõbe), Egle Palm (kuld), Teele Kepler (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Maris Suuster (hõbe), Egle Palm (kuld), Teele Kepler (pronks). Foto: Celin Lannusalu

Egle sõnul on tiitlit kaitsta palju raskem kui seda võita. “Tiitlikaitsmine pani mulle peale väga suure lisapinge. Kui suutsime Vedettega teha puhta sõidu ning minna liidriks, hakkasid peale finišit pisarad voolama, sest selline pingelangus oli,” naerab Egle. “Vedette on imeline hobune, lihtsalt super,” kiidab võitja oma ratsut.

Egle Palm ja Vedette B. Foto: Celin Lannusalu

Egle Palm ja Vedette B. Foto: Celin Lannusalu

Kõik tulemused

 

Comments are closed.