Takistussõidu U25 klassi sisemeistrivõistluste kulla võitis Helen Rätsepp (video)

Ruila ratsakeskuses toimunud U25 takistussõidu sisemeistrivõistlustelvõitis täna pingelises heitluses meistritiitli Helen Rätsepp hobusel Calderon. Sellega pandi takistussõidus punkt mitu nädalat kestnud medalijahile.

Tõesti tuleb tunnistada, et ka tänane U25 klassi võistlus oli ülipõnev, pakkudes üllatusi ja põnevust kuni lõpuni. Nagu ka hommikuses poniklassis, olid ka siin nii osalejate kui treenerite närvid pingul. Ega siis keegi olnud tulnud siia nalja tegema, võistlusest tulid kõik võtma viimast. Raja vaatamisel oli näha suuremaid ja väiksemaid gruppe, mis koondunud treenerite ja juhendajate ümber. Treenerirollis oli platsil auväärt seltskond – Eesti takistussõidu paremik ehk Tiit Kivisild, Gunnar Klettenberg ja Urmas Raag – kes väga hoolega oma kasvandikele viimaseid olulisi õpetussõnu jagamas.

Ka parkuur oli koostatud vastavalt sisemeistrivõistluste tasemele. Andres Treve oli jällegi teinud tehnilise, oskusi ja mõtlemist nõudva raja. Platsil olid nii „veetõke“, kahene süsteem kui ka kolmene süsteem, tuli teha järske pöördeid ja hoolega arvestada välja kõik mõõdetud vahed. Just kolmesele süsteemile pealetulek valmistas paljudele raskusi.

30 võistluspaari asus kell neli medaleid jahtima. Esimesed sõidud ei olnud just paljulubavad, kuid lõpuks ja mitmeti õnnega pooleks õnnestus teise vooru puhta sooritusega pääseda 9-l paaril. Nii mitmedki favoriidid pidid aga leppima esimeses voorus karistuspunktidega ja medaliheitlusse edasi ei saanud. Tundus, et teises voorus on kõik võimalik.

Esimesena tegi II voorus nulli ringi kolmandana startinud Ketlin Ramjalg (RK Ruila Tall) hobusel Qatimini Des Vergers Z. Paistis juba, et viiendana sõitu alustanud Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusel Aga Flamenco Von Feicht suudab tema aega lüüa, kuid kahjuks lõikas ratsanik näppu viimasel takistusel, saades tulemuseks 4 karistuspuntki. Tema järel asus rajale Helen Rätsepp (RK Ruila Tall) hobusel Calderon. Paar tegi üllatavalt hea ning kindla sõidu ja asus juhtima. Oli taas aeg asuda starti Ketlin Ramjalgil oma teise hobuse, Pittegaardens Rositaga – neil oli õnne ja tulemuseks puhas sõit ning paremuselt teine aeg. Kuna sisemeistrivõistluse arvestuses sai osaleda ühe hobusega, siis said Ramjalg ja Rosita hõbemedali Rätseppa ja Calderoni järel. Kaleta tuli ühe vea juures kiireima ajaga pronksile.

Ketlin Ramjalg ja Pittegaardens Rosita hõbe, Helen Rätsepp ja Calderon kuld, Susan Kaleta ja Aga Flamenco Von Feicht pronks. Foto: Celin Lannusalu

U25 sisemeistrivõistluste medalikolmik vasakult: Ketlin Ramjalg ja Pittegaardens Rosita hõbe, Helen Rätsepp ja Calderon kuld, Susan Kaleta ja Aga Flamenco Von Feicht pronks. Foto: Celin Lannusalu

Helen Rätsepp oli üks noorimatest osalejatest sellel võistlusel ja sellel kõrgusel enne võistelnud vaid korra. Nii tundis nooruke sportlane oma konkurentide ees ka aukartust. „Kõik on küll tuttavad, aga vanemad ja suurema võistluskogemusega. Natuke oli küll selline tunne, et mis mina siin nüüd teen,“ muigas värske kulla omanik. Mis on tänase võidu taga? Võitja ise arvab, et treenimine ja harjutamine, ning natuke õnne oli ka. „Me oleme Calderoniga juba umbes 3 aastat koos treeninud, eks see aitas ka tänasele edule kaasa,“ lisas Rätsepp.

Helen Rätsepp ja Calderon teel kullale. Foto: Celin Lannusalu

Helen Rätsepp ja Calderon teel kullale. Foto: Celin Lannusalu

Värske meistri ja hõbemedali omaniku treener ning Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektor Riina Pill oli oma õpilaste tänase saavutuse üle väga õnnelik. Ta sõnas, et U25 klassi uuesti sisseviimine Eestis on end igati õigustanud. See on ka rahvusvaheline trend, sest annab noorte klassist väljunud sportlastele sujuvama üleminekuvõimaluse seeniorite klassi. „Tänase võistlusega üldises plaanis võib väga rahule jääda – starte oli korralik arv ja põnevust jätkus lõpuni välja,“ ütles  Pill.

Juba järgmisel nädalal saame teada, kes kroonitakse koolisõidus sisemeistriteks. Võistlused peetakse Rahula tallis laupäeval ja pühapäeval, laupäevasest võistluspäevast on plaanis teha ka otseülekanne Postimehe veebi.

Tulemused

Vaata Heleni sõitu ja autasustamist:

Kokkuvõttev videouudis Hobumaailmalt:

Comments are closed.