Takistussõitjad 2021. aasta viimastel rahvusvahelistel võistlustel

Möödunud nädalavahetusel osalesid Eesti takistussõitjad kolmel rahvusvahelisel võistlusel. Noorsportlased My Relander ja Margareth Eikner osalesid oma hobustega Hollandis Kronenbergis 2* ja 1* võistlusel. Margareth saavutas esimesel võistluspäeval hobusel Penny Lane Van T&L 120 cm parkuuris kolmanda auhinnalise koha. Ilusaid starte tegid 145 cm parkuurides nii My oma põhihobusel Expert kui ka Margareth Luigi van de Kornelishoevel.

Kaia Loviisa Kink osales hobusega Calhanouglu Belgias Lieris 1* võistlusel.

Seeniorklassi sportlased võistlesid Poolas Poznanis, kus toimus 3* maailmakarika etapp. Teekonna võtsid ette Kertu ja Gunnar Klettenberg, Paul Argus ning Maarja Martinson. Kõige edukamaks kujunes nädalavahetus Paul Arguse jaoks, kes saavutas Jay-Z Beel esimesel päeval kõrge konkurentsiga 145 cm klassis neljanda koha. Lisaks olid esimesel päeval 1* 120 cm parkuuris auhinnalisel 11. kohal Maarja Martinson hobusega Donna Paola ning noorhobuste sõidus 10. auhinnalisel kohal Kertu Klettenberg hobusel Jolanda. Reede varahommikul alustas esimese eestlasena võistlust samuti Kertu Jolandaga ja nad saavutasid sellel päeval üheksanda auhinnalise koha. Järgnes 3* 140 cm võistlusklass, kus 13. auhinnalise koha noppis Paul Argus Freedomiga. Laupäevases 135 cm parkuuris tuli 11. auhinnalisele kohale Gunnar Klettenberg hobusel Hunter. Maailmakarika sõidus meile seekord auhinnalist kohta ei tulnud, kuid tubli tulemuse tegi Paul Freedomiga, ajades maha vaid ühe lati ning platseerudes selle tulemusega 15. kohale.

Paul Argus ja Jay-Z Bee Foto: Elena Zobova