Takistussõitjad osalevad edukalt mainekal Poola turniiril

Paul Argus ja Jay-Z Bee avapäeval pärast puhast sooritust. Foto: Maarja Martinson

Kolm meie takistussõitjat – Maarja Martinson, Helene Marie Rägo ja Paul Argus osalevad Poolas Ciekocinkos traditsioonilisel Baltica Spring Touril, mis toimub kokku kolmel nädalavahetusel. Esimene nädal möödus meie sportlastele edukalt.

Tuuri esimene võistlus algas juba teisipäeval. Paul Argus tegi 6-aastasel Jay-Z Bee’l avapäeval vigadeta sõidu. Kolmapäeval sama paari sõit ebaõnnestus, kuid neljapäevane finaal lõppes 4 kp juures 6. auhinnalise kohaga 20 paari seas.

Järgmised auhinnalised kohad lisasid sportlased enda kontole reedel. Kõik kolm eestlast osalesid põhisõidus kõrgusel 145 cm. Kõrges konkurentsis lõpetasid Maarja Martinson ja Donna 5. auhinnalisel kohal. Maarja kommenteeris oma sõitu järgnevalt: “Rada oli suhteliselt suur, aga tõketele olid pikad lähenemised ja mõni võimalus lõigata. Alustasin pigem rahulikult ja tõstsin tempot lõpupoole. Ühtegi suurt apsu ei tulnud ja Donna oli oma ülesannete kõrgusel.”  Rägo lõpetas hobusega Con Quick 4 karistuspunktiga, Arguse ja Caesari sõit ebaõnnestus.

Laupäeval saavutas kõrge 2. koha 120 cm parkuuris Argus hobusega Ping Pong V-l. 135 cm parkuuris sai

Maarja Martinson ja Donna autasustamisel. Foto: Helene Marie Rägo

sportlane Renessiniga puhta sõiduga auhinnalise 5. koha viieteistkümne võistleja seas. Renessiniga lisati oma kontole pühapäeval CSI2* 145 cm kõrguse GP 5. koht ja Ping Pongiga CSI1* GP 5. koht. GP-s jõudsid ümberhüpetele ka Martinson ja Donna, kes lõpetasid 14. kohal.

Sportlaste sõnul on koht väga suur ja ilus ning hobustele jagub imestamist üksjagu. „Rajad on pigem 5 cm kõrgemad kui madalamad ja esimese päeva esimene sõit 1* 130 cm oli nagu Eesti viimase päeva 135 cm,“ muljetas Maarja.

Tuur jätkub sellel nädalal meie sportlaste osalusel.

Tulemused

Comments are closed.