Takistussõitjate nädalavahetuse auhinnasadu

Laupäeval ja pühapäeval jätkus takistussõitjate auhinnasadu Poolas ja Leedus.

Leedus Klaipeda lähistel asuvas Draguziais toimunud rahvusvahelisel takistussõiduturniiril saavutas laupäevases  kõrgemas sõidus, Silver Tour’i finaalis võidu ja kolmanda koha Paul Argus. Finaalis oli takistuste kõrguseks 135 cm ja ümberhüpetele pääses kaks sportlast, kumbki kahe hobusega, kusjuures esindatud olid Eesti ja Venemaa. Esimesena startisid Paul Argus ja Caesar, kes tegid puhta sõidu optimaalsete pöörete ning tempoga. Teisena startinud Venemaa sportlane Egor Schibrik, suutis Catalan Arguse tulemuse ligi sekundiga üle sõita, kuid Argus tegi sama Schibriki ajaga, kui startis hobusega Renessin. Venemaa sportlane võttis oma teise hobusega ühe lati maha ja nii oligi esikolmik selgunud.

Argusele tuli kaks auhinnalist kohta ka väikese ringi sõidust, kus kolmanda koha saavutas hobusega Caesar ja neljanda hobusega Dannette V.

Pühapäeval oli Leedus kõrgeim sõit GP 140 cm kõrguste takistustega, kus kolmanda koha võitsid samuti Argus ja Caesar, Renessiniga hõivati kuues koht. 135 cm kõrguses Speed Challenge parkuuris oli Paul Danettega teine. Helene Marie Rägi ja Con Quick olid 140 cm sõidus 8.  ja 135 cm 6. kohal.

Paul Argus ja Caesar. Foto: Celin Lannusalu

Poolas tegid laupäeval ilusa sõidu jällegi Margareth Eikner ja Madžil, saavutades seal 120 cm kõrguses kiirusparkuuris 2. koha. Kertu Klettenberg ja Fisina G olid samas sõidus 7ndad.

Margareth Eikner ja Madžil Poolas. Foto: Baltica Touri Facebooki leht

135 cm kõrguses keskmises ringis, kus võistlus peeti ümberhüpetele, olid Kertu ja D.Lady 9. ning Gunnar Klettenberg ja Queensland 12. kohal.

140 cm kõrguses suures ringis olid meie parimad Rein Pill ja Alfons Ra, kes lõpetasid ümberhüpetega võistluse 8. auhinnalisel kohal. Selles võistlusklassis oli osalejaid lausa 92.

Pühapäevane parim koht tuli jällegi Reinult ja Alfons Ralt, kes olid CSI2* suure ringi finaalis (140 cm) teisel kohal, jäädes alla vaid poolakale Adam Grzegorzewskile hobusel Centroplast Dinar.

Suure ringi 135 cm kõrguses finaalis oli Rein A Brokiga 6. ja Evoliniusega 130 cm sõidus 11. kohal.

Rein Pill ja Alfons Ra. Foto: Baltica Touri Facebooki leht