Talendijahi avapauk anti Niitväljal

Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu karikasari lastele “Talendijaht 2018” sai avapaugu möödunud laupäeval Niitväljal, kus peeti võistlus Talverõõmud Koolisõidus 2018.

Talendijaht 2018 nime kandva karikasarja eesmärgiks on tuua koolisõidu juurde tublisid ja andekaid lapsi ning poniratsutajaid ja luua nii soodne kasvupinnas meie koolisõidu noortespordi koondistele.

Sarjas peetakse kaht arvestust: lastele kuni 14 a (skeem A2) ja poniratsutajataele kuni 16 a (skeem LK1).  Sarja etappidel võivad osaleda kõik vastavatesse vanuseklassidesse mahtuvad koolisõitjad, kuid punkte saavad koguda vaid need, kes sellel hooajal veel SMV ega EMV arvestuste raskemates skeemides ei konkureeri, kuid kes võiksid seda teha juba näiteks järgmisel aastal. Kokku toimub kaheksa etappi üle Eesti kuni augusti lõpuni välja.

Niitväljal toimunud esimesel etapil osales lasteklassis 16 paari, poniklassis jäi osalus oodatust veidi väiksemaks, 4 paari, kuid hooaeg alles ka algas. Karikasarja ellukutsuja, Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu mänedžer Eva-Maria Vint-Warmington jäi esimese etapiga rahule. „Hooaja esimese võistluse kohta võis sooritustega rahule jääda. Tase oli vahelduv, kindlasti saavad lapsed oma hinnetelehtedelt kasulikke näpunäiteid järgnevate etappide jaoks.“ Eva-Maria lisas, et palju oli näha selliseid vigu, mida on kerge parandada, eriti laste klassis kaotati palju punkte näiteks sõidu puuduliku täpsuse tõttu. Seetõttu ootab ta huviga juba järgmist etappi, kus sooritused on kindlasti juba paremad.

Sarja lasteklassi arvestuses tuli I etapil võitjaks Maria Mägi ponil Raigo, kes on Tondi RSK liige ja treenib Dina Ellermanni käe all. Võitjapaari tulemuseks oli 72,386%. Teise ja kolmanda koha saavutasid Ellen Vatseli õpilased Karmen Kriis ponil William ja Marta Lember ponil Angela (tulemused vastavalt 69,545% ja 67,045%).

Poniratsanikest olid parimad Katariina Merila ja Mango (68,269%), teise koha saavutasid Maria Mägi ja Raigo (67,788%), kolmandaks sõitsid end Miia Tooming ja Veenus (61,346%) ning neljanda kohaga pidi leppima Kenry Kikkas ja MC Morgan J (50,288%). Kõik ratsanikud on Tondi RSK liikmed, kellest kolm Dina Ellermanni õpilased ja üks (Miia Tooming) treenib Ellen Vatseli käe all.

Järgmine etapp toimub juba 03.03 Rahulas.

Kõik Niitvälja tulemused: https://ratsanet.ee/events/1435?locale=et&year=2018

Karikasarja toetavad Eesti Ratsaspordi Liit ja Hobukeskus.

 

Comments are closed.