Tondil peeti ERL Ponikarika II etapp

Suurel Reedel selgusid Tondi maneežis ERL-i Ponikarika ja Väikeponide Karika teise etapi parimad. Kogu võistluse edukaimaks sportlaseks võib pidada Anett Pajurit, kes võttis mitu parkuurivõitu.

Ponikarika Suure Ringi kahefaasilise parkuuri takistuste kõrguseks oli 100 cm. Paare, kes mõlemad faasid vigadeta läbisid oli 11, neist kiireima teise faasi tegid Anett Pajur (Tondi RSK) ja Macho, kellele järgnesid Kristel Saul (RK Ruila Tall) ja Mon Aco ning Karmen Sule (Audruranna RSK) ja History.

Anett Pajur Macho 2.10 Magnus Järve

Anett Pajur ja Macho Horse Show’l. Foto: Magnus Järve

Väikese Ringi parkuur oli samuti kahefaasiline, takistuste kõrguseks seekord 85 cm. Sel tasemel võttis võidu Tondi klubi poniratsanik Leana Kalve poniga Odrino `B` van het Juxschot. Teisel kohal lõpetas Anett Pajur poniga Taglas, kuid Pajur ei osalenud sel kõrgusel sarja arvestuses. Nii sai sarja teise koha punktid kolmandana lõpetanud Age Adamson (RSK Simon) poniga Hobbs ja kolmanda koha punktid neljanda koha omanik Helene Liisi Keis (RSK Simon) poniga Fortune.

Väikeponide Karikasarja kõrguseks on traditsiooniliselt 75 cm, kusjuures ponid, kelle turjakõrgus alla 130 cm, sõidavad 10 cm madalamal. Sõidu võitis suure poniga startinud ja seetõttu sarja arvestuses punkte mitte koguv Elisabeth Käbin (Vändra RSK) poniga O`Hera. Teine koht ja sarja võidupunktid kuulusid jällegi Tondi võistluse edukaimale sportlasele Pajurile, kes saavutas tulemuse poniga Mari. Kolmanda ja neljanda koha hõivas Märjamaa klubi sportlane Kristiina Klaassen ponidel Sylvester ja Stallone.

Tondi võistluspäeva lõpetas tõusva raskusega kuni 110 cm kõrgune parkuur, mille võitis ei keegi muu, kui Anett Pajur, seda poniga Macho.