Tulemas on Spordinädal 2017

Tänavu septembris (23.-30. september) tähistame Eestis kolmandat korda spordinädalat. Selle eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi ja tervise alast teadlikkust.

Spordinädala 2017 läbiviijateks Eestis on  Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Ühendus Sport Kõigile (ÜSK). Soovime Spordinädala 2017 tegevustesse kaasata võimalikult palju erinevas vanuses osalejaid erinevatest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga üle 300 kooli ning pea 250 spordiorganisatsiooni. Käesoleval aastal kaasame ka ettevõtted ning prognoosime, et spordinädalal leiab aset üle 1000 erineva sündmuse.

Spordinädala eesmärk on läbi liikumise ja spordi pakkuda võimalikult paljudele Eesti noortele ja täiskasvanutele positiivseid elamusi ning innustada neid liikumisharrastustega regulaarselt tegelema.

Spordinädala moto “Leia oma rütm!” abil innustame inimesi leidma endale sobiva treeningrütmi, muusika, mis liikumist soodustab ja selle mõnusamaks teeb, kaaslased, kellega ühes rütmis liikuda.

Kontaktid ja üldinfo

  • Spordinädal 2017 koduleht aadressil spordinadal.ee
  • Spordinädal 2017 läbiviijad on Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Spordinädala projektijuht on Natalja Inno (55566404, spordinadal@eok.ee)

 

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas oma sündmus registreerida?

Samm 1.     Registreeri  Spordinädala keskkonna  kasutajaks:

http://syndmused.spordinadal.ee/users/sign_up  

Samm 2.     Aktiveeri oma kasutajakonto  registreeritud e-posti aadressile saabunud lingi abil.

Samm 3      Sisesta sündmus (ed)

http://syndmused.spordinadal.ee/events/new

Mida tähendab spordinädala slogan “Leia oma rütm!”?

Antud slogan koondab enda alla selle sõnumi, et aktiivselt elamiseks ei pea alati tegelema spordiga tipp-tasemel, vaid tuleb leida just enda jaoks sobiv rütm, mis sisaldab nii treeningstiili, -sagedust ja intensiivsust. Igal inimesel on rütm erinev. J

Miks võiks spordinädalal avatud treeningu korraldamisega osalema?

Spordinädal on hea võimalus:

  • tutvustada oma spordiala uutele inimestele ja tuua neid oma klubi treeningutele;
  • pakkuda oma klubi liikmetele, nende sõpradele ja lähedastele võimalust osaleda treeningul ühiselt ja teha midagi lõbusat;
  • olla osaline üle-Euroopalises ja -Eestilises kampaanias, millel on positiivne mõju inimeste arengule ja tervisele, et nii noored kui täiskasvanud oleksid tervemad, tugevamad, rõõmsamad, targemad ning oleksime ühiskonnana jätkusuutlikumad.

Kuidas spordinädalat kajastatakse?

Spordinädal on kajastatav erinevates meediakanalites, sealhulgas televisioonis (uudised, saated), raadiosaated, välimeedias, sotsiaalmeedias ja seeläbi jõuab laia hulga inimesteni. See on hea võimalus Sulle ja Sinu spordikluble huvi äratamiseks teil toimuvate treeningute vastu.

Mis on EOK spordinädala eesmärk?

EOK ja spordinädala eesmärgiks on tõsta Eesti inimeste ja eelkõige noorte liikumisaktiivsust. Meie sihiks on see, et spordinädala jooksul treeninguid proovinud inimesed jääksid ka edaspidi spordiga tegelema.

Kas võime ka ise avatud treeningule promo teha?

Jah, loomulikult! Näiteks saate oma treeningut reklaamida mõne enda ridadesse kuuluva tuntud sportlase või esindusvõistkonnaliikme või treeneri kaudu. Levitada sõna klubisse juba kuuluvate laste, noorte või täiskasvanute kaudu, luua Facebooki sündmuse (kuvada ka spordinädala logo), kuhu kutsute klubiliikmeid osalema, korraldada hoopis sportlikku perepäeva jne. Samuti saab promos kasutada plakateid, lühikesi videoid, mida postitada Facebooki või Instagrami.

Kuidas inimesed leiavad avatud treeningu?

Inimesed jõuavad avatud treeningutele peamiselt teavituse ja reklaami abil, leides lehelt www.spordinadal.ee omale sobiva. Samuti on oluline töö teha klubil endal, kes saab külalisi kutsuda enda olemasolevate liikmete kaudu.

Mitu treeningut võib registreerida?

Nii palju, kui soovi ja huvi on!

Kas treening võib olla ka tasuline?

Treeningute eest tasu küsimise üle otsustab korraldaja, kuid kindlasti tuleb tasust väga selgelt informeerida. Samuti tuleb teavitada selle kohta, kui osaleja vajab mingit spetsiaalset varustust treeningul osalemiseks.

Kas on võimalik spordinädala raames tulla välja ka eriideedega (nt avatud treening pargis vmt)?

Jah, on ikka. Kui teil on sellised ideed, palume teil ühendust võtta meie Spordinädala sündmuste projektijuhiga. Välitingimustes tehtavate treeningute puhul saame huvitava idee korral sellele kindlasti meediakajastuse.

Comments are closed.