Urmas Raag kindlustas Kesk-Euroopa liiga liidrikohta

Hobumaailm.ee

Pühapäeval lõppenud Tallinn International HorseShow raames peetud MK-etapi teise kohaga kindlustas Urmas Raag veelgi oma liidrikohta Kesk-Euroopa liiga põhjaregioonis, olles nüüdseks kogunud 79 punkti.

Teatavasti saavutas Urmas Raag Saku Suurhallis teise koha poolaka Michal Kazmiercaki ja Stakorado järel, mis lisas meie sportlase kontole 17 punkti. Kuna Aleksander Belekhov lõpetas 8. kohal, suurenes kahe konkurendi vahe 11-le punktile. Belekhov jätkab teisena 68 punktiga. Kolmandana jätkab tšehh Ales Opatrny, kellel punkte 48.

Rein Pill tõusis neljanda kohaga liigas samuti neljandaks, seda 45 punktiga. Vaid ühe punktiga jäävad Reinust maha Gunnar Klettenberg ja lätlane Kristaps Neretnieks.

Tallinnas võitnud Kazmiercak kogus oma selle hooaja esimesed punktid ja on 20 punktiga 21. kohal, kuid kui poolakas suudab järele jäänud kolmelt etapilt piisavalt punkte koguda, võib ta Varssavis peetavaks finaaliks olla arvetataval positsioonil. Stakorado muide on Kazmiercaki vana ja samas uus hobune. Nimelt osales poolakas sama hobusega Tallinnas ka 2014.a., mil saavutas 9. koha ja oli tol ajal liigas juhtival positsioonil. Seejärel hobune müüdi ja temaga võistlesid ameeriklanna Katherine A. Dinan, hiljem šveitslane Beat Mändli ja prantslane Severin Hillereau. Tänavusest aastast on Stakorado ostetud Poola tagasi ning jällegi on ratsanikuks Kazmerciak.

Comments are closed.