Urmas Raag lõpetas Venemaa MK-etapi kolmandana

Peterburi lähistel toimunud takistussõidu MK-etapi Grand Prix sõidus saavutas Urmas Raag hobusel Carlos kolmanda koha ja oli Ibelle van de Grote Haartiga viies.

Mitmed meie tuntud takistussõitjad võistlevad juuli kahel esimesel nädalavahetusel Venemaal Peterburis, osaledes CSI3*-W ja CSI2* võistlustel. Möödunud pühapäeval jõudis lõpule esimene võistlus, mille kulminatsiooniks oli Kesk-Euroopa liiga takistussõidu MK-etapp. Meie sportlastest oli MK-etapil parim Urmas Raag, kes jõudis kõrgetele auhinnalistele kohtadele lausa kahe hobusega.

Grand Prix rada, mille takistuste kõrguseks oli 140-160 cm, polnud just kergete killast ja nii õnnestus põhiparkuur läbida nulliga vaid ühel võistluspaaril, kelleks olid Natalia Simonia ja Klen Venemaalt. Kuna nulliga lõpetajaid rohkem polnud, siis ei toimunud ka ümberhüppeid. Ühe veaga põhiparkuuris saavutas teise koha samuti Venemaa sportlane Mikhail Safronov hobusel Diarado. Raag ja Carlos said põhiparkuuris kirja 4 kp-d, Ibellega lõpetati sõit 6 kp-ga. Kuuenda kohaga kõrges konkurentsis lõpetas ka Paul Argus hobusel Renessin, nende tulemuseks jäi 8 kp-d.

Urmas Raag ja Ibelle olid Peterburis CSI3*-W võistlusel võidukad. Foto: Stas Mulyar

Kõrgeid kohti jagus eestlastele veelgi. Võistlust alustati võitudega, kui 145 cm kahefaasilises sõidus olid parimad Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart ning 130 cm parkuuris võtsid võidu Maarja Martinson ja Donna. Laupäeval lisandus neile Raagi ja Ibelle esikoht kõrgetasemelises 150 cm ümberhüpetega sõidus, kus Rein Pill ja A Brok olid kolmandad. Lisaks said 125 cm puhtus-kiirus parkuuris võidu Pill ja Alfons Ra, kellele pidid napilt alla vanduma Kertu Klettenberg ja D.Lady jäädes teiseks. Pill ja Alfons Ra olid samal päeval kolmandad 135 cm Speed and Music sõidus.

Pühapäevasest võistluspäevast said Pill ja Alfons Ra 140 cm ümberhüpetega parkuuris Aleksandr Belekhovi ja Quincy 127 järel teise koha. Ka siin polnud rada lihtne, sest viiest ümberhüpetele saanud ratsanikust suutis ümberhüpped puhtalt hüpata vaid kaks. Mitmed võistlejad pidi leppima 1 kp-ga ületatud normiaja eest põhiparkuuris. 130 cm ümberhüpetega sõidus tulid kolmandaks Paul Argus ja Dannette V, noorte hobuste ümberhüpetega võistlusklassis kõrgusel 125-130 cm olid Gunnar Klettenberg ja Hardcase teised.

Auhinnalisi kohti oli veel ja veel, kõik tulemused on leitavad:http://horseparktv.com/?p=8395

Comments are closed.