Armal tehti algust tänavuste Eesti meistrivõistlustega

Igal suvehooajal peetakse kõikidel ratsaspordialadel Eesti meistrivõistluseid. Juuni esimesel päeval jagati välja esimene EMV medalikomplekt kestvusratsutamises.

Eesti meistriks poniklassi kestvusratsutamises tulid Agnes Annimäe ja Simone ox.

Kestvusratsutamise poniratsanike Eesti meistrivõistluseid võõrustas Arma Ratsatalu Lääne-Virumaal. Poniratsanikke (kuni 16. a) startis 56 km rajale kuus, kellest kõik ka tulemuse kirja said. Eesti meistriks tuli korraldaja Mare Kalme õpilane Agnes Annimäe (Viru Ratsu) hobusel Simone ox, tulemusega 18,72 km/h, aeg 02:59:30. Hõbemedali võitis Katriin Kalle (Tondi RSK) hobusel Mister Tondi, tulemusega 16,06 km/h, aeg 03:29:15. Pronksi saavutas Madli Matilda Jaaniso (Tartu Ratsakool, treener Egle Kalev) hobusel Siesta, tulemusega 13,18 km/h aeg 04:15:00.

Õnnelik medalikolmik.

Mare sõnul läks võistlus tänu suurele abiliste väele ja juba pikaaegsete kogemustega ametnikele hästi korda. “Meile oli see kuues aasta enda juures kestvusratsutamise võistlust korraldada, seega on sellest kujunenud meie jaoks traditsiooniline aasta tippsündmus.” Õnneks soosis ka ilmataat võistlust – ei olnud liiga palav ja polnud ka tormine, mis teeks paljudele mere ääres sõidu äärmiselt raskeks. Võistlusrada oli sel aastal uus ja vahelduv, sisaldades nii pikemaid ja igavamaid kruusatee lõikusid, kui ka metsateid, mereranda ja mõningaid looduslikke eripärasid, nagu oja ületus ja pehmem liiv rannas. Sõita tuli targalt ja täpselt ning vaadata hoolega, kus pinnasel millise tempoga liikuda saab.

Võistluse auhinnalaud.

Väikese ehmatuse said võistlejad ka ootamatu pealtvaatajaga kohtudes. “Rajal oli ärev moment, kui võistleja kohtus teel karuga – asume ju siiski Lahemaa rahvuspargi piirimail. Kohtumine möödus õnneks vaid ehmatusega ja mõlemad jätkasid oma teed,” rääkis Mare.

Võistlusel oli kavas veel kolm võistlusklassi. 86 km distantsi esimeseks tuli Jasmin Viinamägi hobusel Ilueedi (15,44 / 05:34:14). 56 km avatud klassi võitis Angela Toome hobusel Von Vürtspeter (16,58 / 03:22:42). Esmase kvalifikatsiooni 37,5 km pikkusel rajal said 5 võistlejat.

 

Comments are closed.