Maria talus peetud rakendivõistluse rahvusvahelised klassid võitsid Ülar Raudsepp ja Riina Rõa

Hillar Talts, Hobumaailm.ee

Möödunud nädalavahetusel peeti Pärnu linnas asuvas Maria talus rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus mõlema kategooria võidud jäid Eestimaale, kui hobuste üherakendite parimana lõpetas Ülar Raudsepp ja ponide üherakendites Riina Rõa. Samas jätkus ka Rakendispordi Karikasari.

Ülar Raudsepp ja Friidom, foto Sigrit Lohk

Maria talu võistlus peeti kahel päeval, kui laupäeval selgitati parimad kooli- ja täpsussõidus, pühapäeval oli kavas maraton. Hobuste üherakendites asus koolisõidu järel juhtima lätlane Andis Pavlovskis 57.75 karistuspunktiga, talle järgnes umbes punktise vahega Ülar Raudsepp ja kolmandana lõpetanud Urmas Saks, kes jäi lätlasest maha kuue punktiga. Koonustes ehk täpsussõidus Pavlovskis oma edu hoida ei suutnud, lõpetades koonused koguni 32.46 karistuspunktida. Sellel alal oli parim Raudsepp, teisena lõpetas Riina Rõa.

Riina Rõa ja Dylano; foto Sigrit Lohk

Maratonis näitas pühapäeval oma tugevust Urmas Saks, kes edestas maratonil teise tulemuse teinud Raudseppa pea 9 punktiga. Sellest aga Raudsepp`ale piisas, et võtta üldvõit, seda Urmas Saksa ja Riina Rõa ees. Seega Eestisse kolmikvõit.

Urmas Saks ja Indekss; foto Sigrit Lohk

Ponide üherakendites osales seekord vaid kaks ekipaaži. Riina Rõa oli parim kõikidel üksikaladel, pälvides sel moel loomulikult võidu ka koondarvestuses. Rõa`ga konkureeris lätlanna Renate Spirge.

Riina Rõa ja Pin Rock`s Poppius; foto Sigrit Lohk

Lisaks rahvusvahelistele klassidele viidi läbi Rakendispordi Karikasarja klassid sarja teise etapi näol. Tasemel Keskmine viis võidu Lätti Dace Sture, teisel kohal lõpetas Priit Reinaus, kolmandal Hanna Treikelder. Tasemel Madalam osutus parimaks ponipaariga võistelnud Kauro Vahtras, kombineeritud maratoni võitis rohkem takistussõitjana tuntud Anetta Vanessa Järg.

Kauro Vahtras ponipaariga; foto Sigrit Lohk

Kõik tulemused leiate siit, maratoni- ja koonusraja plaanid siit.

Comments are closed.