Balti Liiga võistlusel Leedus tuli juuniorite klassi võit Eestisse

Hoolimata sellest, et nädalavahetusel toimus ka kodus mitmeid sündmusi, jagus siiski võistlejaid ka Leedus Zagares korraldatud Balti Liiga võistluse takistussõidus. Head tulemused tulid Eestisse just juuniorite ja poniratsanike arvestusest.

Takistussõidu Balti Liigas peetakse sarnaselt eelmisele aastale seenioride, noorte, juuniorite, poniratsanike, laste ja avatud klasside ning noorte hobuste arvestust.

Juba võistluse esimene päev algas meie sportlastele hästi. Sophia Luisa Aland ja Fresh-Finesse võitsid avatud klassi arvestuses puhta sooritusega parkuuri kõrgusele 80 cm ja olid samal kõrgusel poniratsanike arvestuses teisel kohal.

Sophia Luisa Aland - FRESH-FINESSE. Lasteklassi takistussoit, I osavoistlus @ Eesti Meistrivoistlused 2015 Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Sophia Luisa Aland – Fresh-Finesse. Foto: Külli Tedre

Juuniorid hüppasid 110 cm kõrguseid takistusi. Siin saavutas Stella-Ingrid Liinamäe Calimero von Cimely’l  puhta sooritusega viienda auhinnalise koha. Noorte klassis kõrgusel 120 cm jäi Liinamäe ning Calimero ja Helene Marie Rägo ja Verso de Lee tulemuseks 4 karistuspunkti.

Seenioride klassis eestlasi ei osalenud, 135 cm parkuuri võitis laupäeval Danielius Gutkauskas hobusel Carl.

Teine võistluspäev algas samuti Alandi ja Fresh-Finesse avatud klassi parkuuri võiduga. Sama paar oli poniratsanike sõidus ja kokkuvõttes ka sama klassi arvestuses teisel kohal.

Juuniorite arvestuses hüpati nüüdki 120 cm kõrguseid takistusi, Liinamäe ja Calimero tegid jällegi puhta soorituse ja lõpetasid kolmandana. Kahel päeval tehtud kindlad sõidud andsid kokku juunioride arvestuse esikoha.

Stella-Ingrid Liinamae - CALIMERO VON CIMELY. Juunioride takistussoit, II osavoistlus @ Eesti Meistrivoistlused 2015 Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Stella-Ingrid Liinamäe – Calimero von Cimely. Foto: Külli Tedre

Noorte klassis tulid Rägo ja Verso de Lee 4 karistuspunktiga viiendaks. Ka Liinamäe ei suutnud 125 cm kõrgusel vigu vältida, maha tuli kaks takistust. Kokkuvõttes oli Rägo noorte arvestuses viies ja Liinamäe kaheteistkümnes.

Noorte hobuste arvestuses oli kahe päeva tulemustega parim Italo Van’t Dauwhof, kelle ratsanikuks Aleksej Timofejev. Seenioride klassis võitis jällegi Danielius Gutkauskas, seekord hobusel Tom Riddle S, olles esimene ka kokkuvõtvalt.

Tulemused leiate Leedu ratsaliidu lehelt: http://www.equestrian.lt/naujiena/2015-07-11-12-baltic-jumping-league-2015-zagare

Järgmine Baltic Jumping League võistlus toimub Lätis Kleisti ratsakeskuses 8. – 9. augustil.

Comments are closed.